A A A

Nowe procesory MediaTeka

17 października 2016, 14:30
Już wkrótce MediaTek zaprezentuje serię nowych 10-rdzeniowych procesorów – modele Helio X30 oraz Helio X35.
Nowe procesory MediaTeka

MediaTek to obecnie największy konkurent Qualcomma, który zaopatruje głównie chińskich producentów, ale nie tylko. O ile amerykańska firma polega głównie na cztero- i ośmiordzeniowych układach, tak MediaTek eksperymentuje z chipsetami dziesięciordzeniowymi. Obecnie w jego ofercie znajdują się dwa takie modele: X20 i X25.

Już wkrótce oferta ma jednak zostać rozszerzona o Helio X30 oraz Helio X35. Zanim to się jednak stanie, MediaTek przedstawi Helio X27, czyli bezpośredniego konkurenta dla Snapdragona 821.

X27 będzie posiadał architekturę big.LITTLE i składał się z dziesięciu rdzeni, podzielonych na trzy klastry: 2 x ARM Cortex-A72 2,59 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,55 GHz + 4 x ARM Cortex-A53 1,55 GHz.

Pierwszym smartfon z nowym układem wyprodukuje firma LeEco.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Wszystkie odcienie Mionix Castor
26 lutego 2017
Dobra mysz dla wziętego gracza to podstawa, jeśli chce odnieść sukces na polu walki. Ponadto warto, aby sprzęt posiadał również...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto