A A A

Sprawdzamy obudowy MODECOM Mini TREND, Mini COOL oraz HAKA

7 października 2014, 05:20
Sprawdzamy obudowy dla komputerów osobistych MODECOM Mini TREND i Mini COOL oraz obudowę MODECOM HAKA stworzoną z myślą o graczach. Czy to dobry wybór?
Sprawdzamy obudowy MODECOM Mini TREND, Mini COOL oraz HAKA

Obudowy MODECOM TREND i COOL

Zacznijmy od obudów TREND i COOL, klasycznych w formie oraz wykonaniu, stworzonych z myślą o tradycyjnych komputerach i zwyczajnych użytkownikach.

Co potrafią?

Obie obudowy umożliwiają płyt głównych: mATX oraz ITX. Rozmiary MINI TREND to 170 na 375 an 360 mm, a MINI COOL może pochwalić się gabarytami 185 na 380 na 365 mm). Oznacza to, że dzięki takiej specyfikacji możemy postawić peceta „uzbrojonego" w 5.25" dysk optyczny, dwa 3.5-calowe dyski twarde (w przypadku MINI COOL), a w przypadku drugiej obudowy - w 5.25" dysk optyczny, jeden 3.5-calowy oraz dwa 2.5-calowe dyski. W modelu MINI TREND na górnej ściance producent umieścił jeden port USB 3.0, dwa porty USB 2.0 oraz wejścia na mikrofon i słuchawki. Z kolei w modelu MINI COOL na samym szczycie górnego panelu zainstalowano po jednym porcie USB 3.0 i USB 2.0 oraz wejścia na mikrofon i słuchawki.

Wygląd i kwestia ergonomii

Trzeba przyznać, że wnętrze obydwu skrzynek rozplanowano w sposób bardzo przemyślany. Umieszczenie kolejnych komponentów nie stanowi większego problemu. Co istotne, projektanci z MODECOM pamiętali o dostarczeniu odpowiedniej technologii wymiany powietrza, dzięki której zainstalowane we wnętrzach obudów kluczowe podzespoły będą odpowiednio chłodzone i chronione przed przegrzaniem. W tym celu zarówno w obudowie MINI COOL, jak i obudowie MINI TREND, pozostawiono miejsce do zamontowania aż trzech wentylatorów: po jednym: z przodu (1 x 120mm), z tyłu (1 x 80mm) oraz z boku (1 x 120mm). Obudowy różnią się od siebie pod względem miejsca montażu zasilacza. W obudowie MINI TREND na jednostkę zasilającą przewidziano miejsca na górze, podczas w modelu MINI COOL zainstalujemy ją na samym dole.

MODECOM Mini COOL

Porty USB i wejścia zostały rozmieszczone w łatwo dostępnych miejscach. A jak prezentuje się sam sprzęt? Całkiem nieźle Wzrok przyciągają wykonane z lśniącego tworzywa przednie panele, które nadają całej konstrukcji nowoczesny i elegancki wygląd. Dodatkowo w modelu MINI COOL umieszczono niewielkich rozmiarów wyświetlacz na którym widnieje logo producenta.

Podsumowanie opinii o Mini TREND i  Mini COOL

Obie obudowy to bardzo dobry wybór dla kogoś, kto potrzebuje peceta do domu lub firmy. Produkty MODECOM prezentują się dobrze za sprawą swojego klasycznego wyglądu. Sprawiają wrażenie stabilnych i solidnych. To dobra pozycja dla kogoś, kto szuka „klasycznej" obudowy. Czyli tak naprawdę - dla każdego.

Sugerowana cena MODECOM MINI COOL: 90 zł brutto

Sugerowana cena MODECOM MINI TREND: 90 zł brutto


Obudowa MODECOM HAKA

HAKA, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich produktów, została zaprojektowana dla graczy, szukających dobrej wypadkowej jakości do ceny.

MODECOM HAKA

Co potrafi?

HAKA jest kompatybilna z trzema typami płyt głównych (ATX, mATX oraz ITX). Wymiary samej skrzynki ma wymiary 210 na 485 na 450 mm. Wnętrze zaprojektowano rzeczywiście w sposób, dzięki czemu w środku znajdzie się miejsce dla odpowiednio potężnej płyty głównej, długiej karty graficznej oraz wydajnego procesora z wysokim radiatorem.

Na pochwałę zasługuje system beznarzędziowej wymiany napędów optycznych (2 x 5.25") oraz dysków twardych (4 x 3.5" i 3 x 2.5"). Dzięki temu rozwiązaniu pozwoli w błyskawiczny sposób wymienić lub uzupełnić nowy komponent zbudowany na bazie obudowy komputer PC. Producent obudowy zadbał także o łatwy dostęp do portów USB (1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0) oraz wejść mikrofonowego i audio HD, umieszczając je na samej górze, tuż obok przycisków power i reset. To ergonomiczne i słuszne podejście do tematu.

Wygląd i odpowiednia temperatura

Jak powszechnie wiadomo, nowe gry mają duże wymagania odnośnie zastosowanych komponentów. Nawet jeśli nie sprawdzamy najnowszych tytułów, to wielogodzinne sesje przy komputerze wymagają, aby sprzęt zawsze miał odpowiednią temperaturę. Z tego powodu w konstrukcji MODECOM HAKA znalazło się miejsce do zastosowania 6 wentylatorów: po jednym na ściance tylnej (1 x 120mm lub 1 x 80mm), ściance bocznej (1 x 120mm lub 1 x 140mm) oraz po dwóch na ściankach górnej i przedniej (2 x 120mm). Dodatkowo przepływ powietrza umożliwi pozostawione przez konstruktorów na samym spodzie obudowy miejsce na jednostkę zasilającą.

MODECOM zadbał o to, aby obudowa HAKA wyglądała, jak sprzęt dla gracza. Zarówno wnętrze, jak i zewnętrza powierzchnia nowej skrzynki MODECOM zostały pomalowane na jednolity, czarny kolor. Z przodu obudowa przypomina wygląd topowych komputerów dla graczy lub konsol nowej generacji. To spodoba się fanom gier.

Podsumowanie opinii o MODECOM HAKA

Obudowa HAKA to dobra sugestia dla graczy - jak już wspomnieliśmy. Ta oferta to także naprawdę dobra wypadkowa jakości oraz ceny. Zatem, jeśli potrzebujemy niezłej obudowy, można zainteresować się MODECOM HAKA.

Sugerowana cena MODECOM HAKA: 142 zł brutto

Okres ochrony gwarancyjnej: 24 miesiące


Łukasz Kujawa
Tagi: Modecom
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościUltrapanoramiczny monitor od AOC
21 stycznia 2017
Firma AOC przedstawia AG352UCG – ultrapanoramiczny monitor z gamingowej serii AGON, wyposażony w technologię NVIDIA G-SYNC.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto