Tablet tPAD-7124
Data: 25 stycznia 2012, 14:03 | Czytany 250
Firma TRAK Electronics przedstawiła swoje najmłodsze dziecko, tPAD-7124.
Urządzenie zostało wyposażone w procesor Qualcomm, z pełną obsługą modułu grafiki OpenGL oraz 7” ekran dotykowy z technologią pojemnościową multi-touch. Połączenie z Internetem zapewnia wbudowany moduł WiFi oraz modem 3G, który wraz z kartą SIM umożliwia korzystanie z Internetu za pośrednictwem sieci komórkowej co pozwala na wykonywanie połączeń głosowych oraz przesyłanie SMSów. Dodatkowo tablet posiada 4GB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć do 36GB przy pomocy kart MicroSD/SDHC.
Na wyposażeniu tabletu znajdziemy także dwie kamery. Pierwsza znajduje się z przodu urządzenia, dzięki czemu nadaje się do przeprowadzania videokonferencji. Druga, która umiejscowiona jest z tyłu, służy do robienia zdjęć i nagrywania filmów.
Dzięki możliwości pracy w trybie Access point, urządzenie może pełnić funkcję przenośnego routera, co ma sprawdzić się w małych biurach czy w domu, gdzie z Internetu korzysta kilka osób. Tablet zawiera również funkcję rozpoznawania głosu, co pozwoli nam np. na przedyktowanie SMS-a, czy emalia. Urządzenie rejestruje słowa i zamienia je na formę tekstową.

Warto również zwrócić uwagę na wbudowany moduł GPS. Tablet jest wyposażony w system nawigacji NaviExpert - NaviPlan 12 za pośrednictwem którego wyznaczymy dokładną trasę, ominiemy korki, remonty, otrzymamy informację o fotoradarach i ograniczeniach prędkości. NaviExpert działa online, zapewniając pełną aktualizację map.
- Autor: Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl - Tagi: sprzęt
ARCHIWUM WYDAŃ
PC Format
Wydania specjalne PC Format
TAGI
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE AKTUALNOŚCI
Zaawansowany kalkulator od teraz za darmo
data: 18 stycznia 2011Znamy już ceny Windows 7
data: 26 czerwca 2009Oceń wartość samochodu z WP
data: 9 lutego 2007Czy warto kupować telewizor 3D?
data: 18 marca 2010Rozlicz PIT online - za darmo
data: 20 lutego 2009Samsung Corby - telefon dla młodych
data: 24 września 2009Szybki internet w Cyfrowym Polsacie
data: 16 stycznia 2009Windows Vienna już w 2009
data: 14 lutego 2007- więcej »
NAJNOWSZE ARTYKUŁY
Plikom na ratunek
Superpłyta PC Formatu 2012Superpłyta PC Formatu 2012
PC Format EXTRAZadbaj o szczegóły
ABC Blendera grafika jak z reklamyMechanik do filmów
Naprawianie uszkodzonych danychSam zrób Windows 8
Przerabianie starszych wersji Windows na Windows 8Lepsze narzędzia systemowe
Lepsze narzędzia systemoweSprzęt do grania
Akcesoria dla graczy komputerowychDysk uporządkowany
Wygodny podział dysku na partycje- więcej »
