Salonowy pecet
Plusy i minusy XP Media Center
Jeśli chcesz zamienić swojego peceta w multimedialne centrum rozrywki, możesz skorzystać z propozycji Microsoftu. Firma oferuje komputery z preinstalowanym systemem Windows XP Media Center Edition. Poznaj jego wady i zalety.

Nowa rola krążka
Płyta CD/DVD jako przenośny dysk
Jeżeli nie chcesz marnować miejsca na płycie, gdy nagrywasz na nią porcję danych, która nie wypełni jej pojemności, skorzystaj z zapisu wielosesyjnego. Gdy chcesz używać płyty w roli dyskietki czy wymiennego dysku twardego odpowiedni będzie zapis pakietowy. Przedstawiamy obie metody zapisu płyt CD i DVD.

Gładkość i chłód
Jak ulepszyć chłodzenie procesora
Twój procesor za mocno się nagrzewa? Nie znaczy to jednak, że musisz wymieniać zestaw chłodzący. W większości przypadków wystarczy ulepszenie domowym sposobem miejsca zetknięcia procesora z radiatorem, na przykład dzięki wyszlifowaniu powierzchni tego drugiego.

Źródło sterowników
Gdzie i jak szukać sterowników do urządzeń
Podzespoły komputera nie działają, jeśli w systemie zabraknie odpowiednich sterowników. Taka sytuacja może wystąpić po awarii i ponownej instalacji systemu operacyjnego. Musisz wtedy rozpocząć poszukiwania sterowników w internecie.

Śrubokręt w dłoń!
Rozbudowa notebooka
Każdy komputer przenośny warto po pewnym czasie rozbudować. Spróbuj więc dodać swojemu notebookowi pamięć RAM, wewnętrzną kartę WiFi lub wymienić dysk twardy. Jest to niekiedy nawet łatwiejsze niż w przypadku peceta!

Cyfrowa kolekcja filmów
Przegrywanie filmów z kaset VHS do komputera
Jeśli masz jeszcze w domowej kolekcji własnoręczne nagrania na kasetach VHS, powinieneś je przegrać do komputera. Nie tylko pozbędziesz się niewygodnych w użyciu kaset wideo, ale też zagwarantujesz swoim filmom lepszą jakość i trwałość.

Zdjęcie bez skazy
Czyszczenie matrycy aparatu fotograficznego
O zaletach cyfrowych lustrzanek wiele już napisano. Urządzenia te nie są jednak pozbawione wad. Jedną z najbardziej uciążliwych, oczywiście poza ceną, jest brudzenie się matrycy aparatu. Na zdjęciach widać wtedy ciemne punkty. Z artykułu dowiesz się, jak rozpoznać ten problem i jak sobie z nim poradzić.

Internetowe liczydła
Test programów do monitorowania transferu danych
W dobie limitów wprowadzanych przez dostawców internetu pomocne okazują się programy do monitorowania transferu danych. Te niewielkie aplikacje z powodzeniem policzą każdy bajt, który przejdzie przez nasze łącze. Różnią się oczywiście jakością i przydatnością. Sprawdziliśmy, który program warto wybrać.

Zlikwiduj szpiega
Jak zwalczać spyware
Nie ma wdzięku Jamesa Bonda ani uroku Maty Hari, a potrafi być równie skuteczny. Obszar jego działania to internet. Jeśli więc tam bywasz, zabezpiecz się przed szpiegiem. Jak? Skorzystaj z pomocy sprytniejszych od niego.

Dostawa na czas
Subskrybowanie i tworzenie kanałów RSS
Często wertujesz witryny w poszukiwaniu nowości, które się pojawiły od chwili twoich ostatnich odwiedzin? Możesz odwrócić tę sytuację i spowodować, że to internetowe nowinki poszukają ciebie: po prostu wyświetlą się na ekranie twojego komputera. Tak działa magia kanałów RSS.

Jeszcze szybciej
Przyspieszanie transferu danych
Często ci się wydaje, że twoje połączenie z internetem jest zbyt wolne? Możesz je przyspieszyć za pomocą skutecznego programu do zarządzania ruchem. Dzięki takiej aplikacji prędkość transferu może wzrosnąć nawet dwukrotnie.

Wymiana plików
Jak stworzyć własny serwer FTP
Chcesz szybko i wygodnie wymieniać się plikami z dowolną liczbą znajomych? Stwórz własny serwer FTP. Z naszą pomocą zrobisz to w kilka minut.

Mówione notatki
Telefony komórkowe parametry, funkcje, ceny
Funkcja dyktafonu umożliwia nagranie dowolnych dźwięków wprost do telefonu. Możesz ją więc wykorzystać do notowania głosem ważnych informacji, zadań do wykonania albo do nagrania nietypowego dzwonka.

Sieć na maksa
Internet przez radiowe sieci WiMAX
Chciałbyś mieć dostęp do szybkiego internetu? Jednak tam, gdzie mieszkasz, nie możesz zamówić neostrady ani innej usługi tego typu. Nie masz też możliwości korzystania z bezprzewodowej sieci osiedlowej. Sprawdź, czy w pobliżu nie funkcjonuje WiMAX.

Elektroniczny gryzoń
Budowa i działanie myszy komputerowych
Myszy komputerowe. Jest ich rozmaitość: kulkowe, optyczne, laserowe, bezprzewodowe albo z kabelkiem. Są też specjalne modele dla graczy. Różnią się precyzją działania i przeznaczeniem.

Zaplątane sieci
Zaplątane sieci
BitTorrent, eDonkey, Kazaa, Direct Connect to obecnie najpopularniejsze sieci P2P. Różnią się budową i zasadą działania, z czego wynikają ich różne możliwości.

Komputer lubi chłód
Jak zapobiegać przegrzewaniu się podzespołów
Wysoka temperatura źle wpływa na podzespoły komputera, zwłaszcza procesor, kartę graficzną, pamięci RAM oraz dysk twardy. Jej skutkiem może być skrócony czas ich życia, a nawet trwałe uszkodzenie.

Czym kusi XI muza
Telewizja nowej generacji n
Telewizja n umożliwia oglądanie nielicznych na razie programów w rozdzielczości HDTV, ale to tylko część jej funkcji. Oferuje ponadto wybór wersji językowej napisów i dźwięku w programie, blokowanie nieodpowiednich filmów i kanałów, możliwość nagrywania nadawanych w n materiałów oraz dostęp do usługi wideo na żądanie.

Poczta i coś jeszcze
Dodatki do konta pocztowego Gmail
Serwis pocztowy Gmail to nie tylko klient uruchamiany za pomocą interfejsu w przeglądarce WWW. Dodatki mogą mu nadać wiele innych przydatnych funkcji.

Konkurencja dla baterii
Test akumulatorów
Przenośne urządzenia elektroniczne potrzebują zasilania, ale jego źródłem wcale nie muszą być popularne baterie "paluszki". Bardziej opłacalne jest stosowanie akumulatorów. Sprawdziliśmy, które spośród wielu ich rodzajów warto kupować.

Najnowsze aktualności

Ultrapanoramiczny monitor od AOC
21 stycznia 2017
Firma AOC przedstawia AG352UCG – ultrapanoramiczny monitor z gamingowej serii AGON, wyposażony w technologię NVIDIA G-SYNC.Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto