A A A

Cenna notatka

PC Format 2/2009
Dzięki usłudze Web clipping możesz szybko zapisywać informacje z przeglądanych witryn lub fragmenty odwiedzonych stron WWW. Oszczędzasz czas i efektywniej zarządzasz znalezionymi materiałami.

Kolekcjonowanie zakładek

Gromadzenie wycinków stron WWW możesz wzbogacić o kolekcjonowanie ulubionych adresów. Służą do tego wyspecjalizowane serwisy (aplikacje webowe), które dają dostęp do zbiorów w dowolnym miejscu, gdzie jest komputer podłączony do internetu. Przykładem takiego serwisu jest Ma.gnolia.com, która przechowuje witryny podobnie jak moduł Ulubione czy Zakładki w przeglądarkach internetowych. Oprócz gromadzenia adresów można aktywnie uczestniczyć w społeczności zebranej wokół witryny Magnolia. Ciekawym dodatkiem jest możliwość oceniania gromadzonych stron przez wszystkich użytkowników. Innymi godnymi polecenia serwisami są Furl.com lub Del.icio.us

Wyszukując informacje w globalnej sieci, często otwierasz jedną stronę po drugiej. Jest to możliwe i łatwe dzięki zakładkom dostępnym w prawie każdej przeglądarce. Jednak po jakimś czasie liczba aktywnych kart zaczyna tworzyć bałagan. Nie wiesz, na której stronie przeczytałeś istotną informację lub musisz się co chwilę przełączać między zakładkami. Lepszym rozwiązaniem może być szybkie zapisywanie znalezionych informacji w formie wygodnych notatek. Pozwala to podczas wertowania stron efektywnie gromadzić, katalogować i porządkować wyszukane materiały. Do korzystania z dodatku wystarczy zwykła przeglądarka WWW.

Rejestracja konta oraz instalacja dodatku

Zanim zaczniesz gromadzić wycinki stron WWW, musisz założyć konto w serwisie Clipmarks oraz zainstalować dodatek, dzięki któremu rozszerzenie będzie dostępne z przeglądarki internetowej Firefox i IE.


Otwórz stronę www.clipmarks.com. Załóż konto w serwisie. W tym celu kliknij Sign up. Wypełnij formularz rejestracyjny. Podaj kolejno: w polu Email Address – adres e-mailowy, w polu Username – nazwę użytkownika i w polu Password – hasło. Przepisz także kod z obrazka do okienka po prawej stronie. Kliknij I accept. Create my account. Konto zostanie założone.


Zostaniesz automatycznie zalogowany w serwisie. Kliknij odnośnik Start Clipping. Jeżeli używasz programu Firefox lub Internet Explorer, możesz zainstalować dodatek, dzięki któremu będziesz mógł korzystać z usługi za pośrednictwem przeglądarki.


Kliknij odpowiednio logo swojej przeglądarki Firefox lub IE. W przypadku Firefoksa zostaniesz przeniesiony automatycznie na stronę rozszerzenia. Kliknij Add to Firefox i poczekaj, aż dodatek zostanie zainstalowany. Kliknij Uruchom ponownie program Firefox, aby dokończyć instalację.


Jeśli używasz IE, zapisz dodatek na dysku twardym. W tym celu w wywołanym oknie kliknij  Zapisz. Odszukaj i kliknij ikonę clipmarks.exe. W oknie instalatora kliknij kolejno przyciski: Next, Install i Finish.


Tagi: internet www
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto