A A A

Clearly - szybsze czytanie stron internetowych

PC Format 08/2015
Czytanie artykułów ginących wśród ramek, obrazków i reklam potrafi przyprawić o ból głowy. Jeśli chcesz w skupieniu zapoznać się z treścią strony WWW, użyj rozszerzenia do filtrowania. Wszystkie, które opisujemy, można pobrać ze sklepów z dodatkami dla przeglądarek Chrome i Firefox. BARTŁOMIEJ MROŻEWSKI

Instapaperwww.instapaper.com
Instapaper nie tylko pozwala na radykalne oczyszczenie tekstu, ale także udostępnia nieograniczone miejsce w chmurze na archiwizowane artykuły. Layout po konwersji w Instapaperze jest minimalistyczny, a tekst – wyświetlany za pomocą pięknych, niedostępnych w innych serwisach fontów. Wśród dostępnych modyfikacji formatowania jest zmiana tła, wielkości czcionki i marginesów. Serwis ma też unikatową funkcję szybkiego czytania – po jej uruchomieniu tekst będzie pojawiał się na na środku ekranu słowo po słowie.

Font Changerwww.facebook.com/fontchanger
Google bezpłatnie udostępnia dużą bazę atrakcyjnych czcionek. Opisywane rozszerzenie pozwala użyć tej bazy fontów do modyfikacji wyglądu strony WWW wyświetlanej w oknie przeglądarki. Po kliknięciu ikony rozszerzenia na pasku narzędzi pojawi się okienko, w którym można ustawić typografię. Wszystkie zmiany są natychmiast widoczne na stronie, co ułatwia dopasowanie wielkości czcionki. Funkcja Custom settings, którą można wybrać z menu, pozwala zapisać indywidualne ustawienia czcionek dla każdej domeny.

dotEPUB/GrabMyBookshttp://dotepub.com/
Rozszerzenie do przekształcania tekstu z internetu na e-booka w formacie ePub lub Mobi. Konwersja obejmuje oczyszczenie tekstu ze wszystkich zbędnych elementów, dodanie nowego arkusza stylów i zamknięcie całości w wygodnym pliku z publikacją. Taki plik można następnie wyświetlić w czytniku e-booków. W przypadku Kindle’a wystarczy wysłać go e-mailem na adres skojarzony z czytnikiem. E-booka można też odczytać w smartfonie, np. za pomocą apki Moon+ Reader. Rozszerzenie przydaje się do konwersji długich tekstów.

SpeakIt!https://chrome.google.com/webstore/search/speakit!
Jeśli poprawienie czytelności strony nie wystarcza, możesz zlecić komputerowi przeczytanie jej na głos. Pozwala to korzystać z przeglądarki jak z radia – „czytać” i robić jednocześnie co innego, z dala od komputera. Rozszerzenie SpeakIt! to prawdziwy kombajn do konwersji tekstu na mowę. Obsługuje wiele engine’ów konwersji, m.in. tytułowy silnik SpeakIt, który korzysta z API Google Translatora i automatycznie rozpoznaje język polski. Aby ułatwić zaznaczanie, można najpierw wyczyścić tekst ze zbędnych elementów za pomocą wtyczki Clearly.

​​​​​

Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Aktywny Kabel Optyczny HDMI
23 kwietnia 2019
Active Optical Cable (AOC) to technologia okablowania wykorzystująca światłowód do przedłużenia sygnału HDMI. Korzyścią takiego...

Inno3D GTX 1650 TWIN X2 OC oraz COMPACT
23 kwietnia 2019
Inno3D przedstawia nowego członka rodziny GTX, bazującej na architekturze Turing. Dziś na rynku debiutuje karta GTX 1650 w dwóch wersjach –...


Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto