A A A

Czar par

PC Format 05/2011
Wydajność współczesnych smartfonów i tabletów jest znacznie większa od tej, jaką miały zaledwie kilka lat temu stacjonarne komputery i notebooki. Prezentujemy kilka użytecznych programów, dzięki którym wykonasz zadanie bez względu na to, czy korzystasz z komputera, komórki czy tabletu. [DARIUSZ HAŁAS]

Publikowanie zdjęć online

Flickr – dla fotografów
Znasz serwis Flickr   www.flickr.com? To jeden z najpopularniejszych na świecie serwisów skupiających społeczność fotografów. Zakładając konto w tym serwisie, możesz publikować, a także sprzedawać swoje fotografie. Założenie konta jest bezpłatne, a z funkcji serwisu można korzystać za pośrednictwem przeglądarki WWW. Warto jednak wiedzieć, że twórcy serwisu udostępniają do pobrania interesujące narzędzie umożliwiające prostsze i efektowniejsze przeglądanie zasobów i korzystanie z funkcji publikacji zdjęć. Aplikację o nazwie Flickr można pobrać na platformę Windows 7 oraz na telefony z systemem Windows Phone 7. W wersji desktopowej program jest znakomitym przykładem wykorzystania ekranów dotykowych, najlepiej wielodotykowych.
Platforma: Windows 7, Windows Phone 7
WWW: www.flickr.com

Zarządzanie zadaniami

Task Coach – planowanie i śledzenie wykonania różnych projektów
Task Coach to program wieloplatformowy, dostępny nie tylko na system Windows, ale również na telefony Apple, a także tablet iPad. Posiadacze urządzeń Apple’a mogą mieć dostęp do zaplanowanych zadań zawsze pod ręką. Wersja mobilna programu nie jest dostępna z polskojęzycznym interfejsem.
Platforma: Windows, iOS
WWW: www.taskcoach.org

Przeglądanie internetu

Opera Desktop, Opera Mini, Opera Mobile – szybsze surfowanie
Surfowanie po internecie to obecnie najczęściej wykonywane działanie na komputerze wykorzystywanym w domu. Również smartfony oraz tablety są urządzeniami znakomicie nadającymi się do sprawdzania, „co tam w sieci słychać”. Każda platforma ma „swoją” przeglądarkę. Użytkownicy telefonów z Windows Phone 7 mają do dyspozycji mobilnego Internet Explorera. Posiadacze iPhone’ów i iPadów – mobilne wydanie Safari, a tablety i smartfony z Androidem są standardowo wyposażone w autorską przeglądarkę mobilną Google’a. Chcemy jednak zwrócić uwagę na produkty norweskiej Opery. W chwili gdy opracowywaliśmy artykuł, na rynek trafiły właśnie najnowsze wersje mobilnych wydań przeglądarki Opera – Opera Mini 6 oraz Opera Mobile 11. Obie przeglądarki są zaskakująco szybkie – żadnego efektu „szachownicy” podczas przewijania stron. Opera jest za darmo, więc co szkodzi wypróbować? Pamiętaj, że dzięki funkcji Opera Link możesz mieć dostęp do ulubionych stron zarówno na telefonie, jak i na komputerze (oczywiście po zainstalowaniu desktopowej wersji Opery).
Platforma: Windows, iOS, Android
WWW: www.opera.com

Dostęp do ważnych plików

Dropbox – internetowy dysk
O Dropboksie, internetowej usłudze automatycznego przechowywania i synchronizacji danych, wspominaliśmy już na naszych łamach wielokrotnie. Jest to znakomite rozwiązanie dla każdego, kto chce mieć zawsze dostęp do swoich najważniejszych plików. Dropbox jest dostępny nie tylko na wszelkie możliwe platformy stacjonarne (Windows, Mac OS X oraz Linuksa), ale możesz go zainstalować również na iPhonie, telefonie z Androidem, iPadzie czy smartfonie BlackBerry.
Platforma: Windows, iOS, Android
WWW: www.dropbox.com

Zdalny dostęp nawet z komórki

Zdalny dostęp nawet z komórki
TeamViewer to znakomite oprogramowanie umożliwiające zdalne współdzielenie pulpitu komputera. Za pomocą tego programu możesz zdalnie sterować dowolnym komputerem (którego właściciel oczywiście na to zezwoli). Możesz również łączyć się zdalnie z własnymi komputerami. Główną zaletą programu jest prosta obsługa i konfiguracja. Połączenie zostanie zestawione bez względu na to, z jakiej zapory ogniowej korzystasz na komputerze. TeamViewer jest dostępny nie tylko na Windows, ale także na telefony z systemem Android oraz smartfony i tablety wyprodukowane przez koncern Apple. Zestawienie połączenia ze zdalnym komputerem jest bardzo proste. Wystarczy wybrać unikatowy numer wygenerowany przez TeamViewera uruchomionego na zdalnej maszynie.
Platforma: Windows, iOS
WWW: www.teamviewer.com


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto