A A A

Czas relaksu

PC Format 09/2011
Wystarczy komputer i połączenie z internetem, żeby ciekawie wypełnić wakacyjny czas. Proponujemy kilkadziesiąt interesujących pomysłów, dzięki którym nie tylko się zrelaksujesz, ale też zrobisz coś przyjemnego i pożytecznego. A może nawet się zakochasz? PAWEŁ BIJATA

Mamy mnóstwo propozycji. Jedne zajmą cię na kilka godzin, inne na kilka miesięcy staną się odskocznią od codziennych obowiązków. Wśród naszych pomysłów znajdziesz zarówno filmy i muzykę, jak i gry oraz inspiracje do zrobienia czegoś pożytecznego.

Filmy dla każdego

Jeśli lubisz dobre kino, możesz odwiedzić kilka ciekawych serwisów. Zacznij od przejrzenia biblioteki serwisu iplex.pl, wszystkie zgromadzone tutaj produkcje możesz obejrzeć zupełnie za darmo. Witryna zarabia na wyświetlaniu reklam. Oznacza to, że seans sponsoruje nam reklamodawca. Obecnie repertuar obejmuje zarówno kino komercyjne, jak i kino ambitne. Znajdzie się także coś dla miłośników seriali, filmów dokumentalnych czy przyrodniczych. Zbiory obejmują również dość nowe produkcje i kinowe hity, np.: 13. dzielnica, Lektor, Resident Evil 2, Das Boot czy K-Pax. Znanych tytułów jest naprawdę dużo.

Kolejną propozycją jest ipla.pl, tutaj jednak królują transmisje na żywo, programy sportowe, kultowe seriale oraz produkcje znane z telewizji. Jeżeli chcesz korzystać z Ipla, musisz pobrać darmową aplikację, która odtwarza strumień wideo. Większość materiału oferowana poprzez aplikację pochodzi z ramówki rodziny kanałów Polsat.

Godną uwagi stroną jest kinoplex.gazeta.pl. Na jej łamach znajdziesz ciekawe, chociaż nie najnowsze pozycje. Plusem jest natomiast dostępność wartościowych produkcji z National Geographic. Cała biblioteka jest udostępniana za darmo. Warto także zajrzeć na vod.onet.pl – bogata oferta filmów, seriali i programów rozrywkowych przede wszystkim z ramówki telewizji TVN. Większość dostępna za darmo.

Najnowsze, ale czy legalne

W polskiej sieci działa kilka serwisów, które mają aktualny repertuar kinowy oraz produkcje, które nie miały jeszcze premiery na DVD. Do tych miejsc należą kinomaniak.tv czy seanse.org, które swoją działalność tłumaczą na przykład tak: „Kinomaniak nie podpisuje się pod żadnymi materiałami zamieszczonymi przez użytkowników”. Oglądając film z takiego serwisu, nie popełniamy przestępstwa, jednak sama legalność tych stron z pewnością budzi wątpliwości.

Propozycje muzyczne

Bardzo obszerną bazę zagranicznych wykonawców znajdziesz na łamach strony grooveshark.com. W odszukaniu ulubionego utworu pomoże funkcjonalna wyszukiwarka. Serwis umożliwia utworzenie listy wybranych utworów, które potem możesz odtwarzać automatycznie jeden po drugim.

Polskim pomysłem muzycznym jest natomiast witryna niagaro.pl. W bazie znajduje się tutaj kilka milionów polskich i zagranicznych utworów. Autorzy serwisu oferują trzy poziomy dostępu: dwa darmowe umożliwiające słuchanie predefiniowanych playlist oraz list innych użytkowników. Jest także poziom płatny, gdzie internauci mogą tworzyć własne listy utworów i odsłuchiwać je online, a nawet pobierać w formacie MP3 na dysk twardy w komputerze.

Jeżeli lubisz nie tylko słuchać muzyki, ale chcesz także pośpiewać, możesz odwiedzić witryny ising.pl i jakelvis.onet.pl. Do dyspozycji masz linie melodyczne rodzimych i światowych hitów. Tekst jest wyświetlany na ekranie monitora. Potrzebujesz jedynie głośników i mikrofonu. Jeżeli swój talent chcesz zaprezentować szerszej rzeszy internautów, możesz nagrać swój głos (oraz obraz) i zamieścić film w serwisie. Na witrynie ising.pl jest prowadzony ranking nagrań wykonanych przez użytkowników serwisu.


Tagi: internet www
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto