A A A

Do pracy i rozrywki

PC Format 10/2012
Prezentujemy najbardziej przydatne darmowe dodatki, dzięki którym zamienisz przeglądarkę Google Chrome w bezpieczne internetowe centrum wygodnej pracy oraz rozrywki. AGNIESZKA SERAFINOWICZ

Modyfikator strony powitalnej

Incredible StartPage – Productive Start
Stronę powitalną przeglądarki Google Chrome możesz łatwo zastąpić, zamieniając ją w coś na kształt pulpitu systemowego, z tapetą, ikonami, gadżetami, notatkami itp. Wszystko to uzyskasz dzięki prezentowanemu rozszerzeniu. Po jego zainstalowaniu po prostu otwórz nową kartę przeglądarki, a zobaczysz efekt. Każdy z elementów odmienionego interfejsu nowej strony powitalnej możesz modyfikować, zmieniać jego wielkość, tło, dodawać nowe odnośniki, ikony aplikacji online itp.

Przegląd prasy

Feedly
Za pomocą tego dodatku artykuły z wybranych przez ciebie stron są automatycznie przekształcane w wirtualny ilustrowany magazyn. Feedly wyświetli również treści prezentowane dotychczas za pomocą Google Readera i posty na Twitterze czy Facebooku. Rozszerzenie jest wyposażone w startowy zestaw stron z różnymi informacjami, ale możesz ten zestaw dowolnie modyfikować.

Buduj, eksploruj, zwyciężaj

Grepolis
Gry działające w przeglądarce WWW dotychczas kojarzyły się z prostymi produkcjami, jak np. pasjanse, gry logiczne czy proste zręcznościówki. Jeżeli lubisz gry strategiczne, np. popularną serię Civilization, wypróbuj najpopularniejszą strategię MMO (Massive Multiplayer Online) 2012 roku – Grepolis. W Chrome Web Store odnajdziesz aplikację ułatwiającą uruchomienie gry w przeglądarce Google Chrome. Później pozostaje tylko zarejestrowanie konta na stronie gry i przystąpienie do podboju antycznego świata.

Zobacz, ile czasu kradnie ci internet

TimeStats
To rozszerzenie uświadamia, jak wiele czasu poświęcasz na przeglądanie witryn, wpisów na Facebooku czy czytanie blogów. Dodatek pozwala na przeglądanie statystyk odwiedzin z danego dnia, ostatniego tygodnia, całościowych itp. Dzięki niemu możesz również łatwo sprawdzić, jakie domeny są najczęściej odwiedzane.

Gdy musisz się dzielić z innymi

Shareaholic for Google Chrome
Nazwa tego rozszerzenia dobrze oddaje jego możliwości. Dodatek, integrując się z Google Chrome, ułatwia przesyłanie na najpopularniejsze serwisy społecznościowe praktycznie wszystkiego, co możesz znaleźć w internecie. To rozszerzenie szczególnie dla tych, którzy kochają sieci społecznościowe i uwielbiają dzielić się ze znajomymi różnymi nowinkami odnalezionymi w internecie. Udostępnienie dowolnej treści znajomym na Facebooku, Twitterze, dodanie notki do Evernote’a, wysłanie przez Gmaila itp. to kwestia praktycznie jednego kliknięcia.

Zrzuty całych stron WWW

Awesome Screenshots
Rozszerzenie wykonuje zrzuty ekranu z dowolnych stron w przeglądarce, ale nad funkcjami systemowymi ma tę przewagę, że pozwala na przechwycenie w całości treści przewijanych, niemieszczących się na ekranie. Oczywiście nie zawsze będziesz potrzebował zrzutu całej przewijanej strony. Czasem przyda się tylko część widoczna albo dowolny wybrany fragment. Również w tych przypadkach opisywane rozszerzenie spełni swoje zadanie. Wykonany zrzut możesz od razu podpisać, skomentować i wysłać znajomym. Podobne funkcje ma program SnagIt, ale trzeba za niego zapłacić, a opisywane rozszerzenie jest dostępne za darmo.

Idealne współdzielenie zdjęć

Liveshare
Wakacje się skończyły, najwyższy czas podzielić się ze znajomymi zdjęciami z letnich wojaży. Zamiast ręcznie wrzucać fotki na konta w różnych serwisach, skorzystaj z tego rozszerzenia. LiveShare jest aplikacją online integrującą przeglądarkę Google Chrome z serwisem online Liveshare.com. Serwis ten stanowi połączenie swego rodzaju sieci społecznościowej z działającym online narzędziem do współdzielenia i geotagowania fotografii. Nie musisz zakładać nowego konta w Liveshare. Możesz się zalogować za pomocą swojego konta na Facebooku.

Ułatwienie w czytaniu stron WWW i blogów

Readability
Wakacje się skończyły, najwyższy czas podzielić się ze znajomymi zdjęciami z letnich wojaży. Zamiast ręcznie wrzucać fotki na konta w różnych serwisach, skorzystaj z tego rozszerzenia. LiveShare jest aplikacją online integrującą przeglądarkę Google Chrome z serwisem online Liveshare.com. Serwis ten stanowi połączenie swego rodzaju sieci społecznościowej z działającym online narzędziem do współdzielenia i geotagowania fotografii. Nie musisz zakładać nowego konta w Liveshare. Możesz się zalogować za pomocą swojego konta na Facebooku.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto