A A A

Dostęp na odległość

PC Format 4/2018
Potrzebujesz pilnie skorzystać z komputera, ale nie masz do niego fizycznego dostępu? Pomocny w tej sytuacji okaże się smartfon, z którego możesz sterować pecetem na odległość. Działa to też w drugą stronę, z pulpitu komputera obsługiwany może być telefon. Dawid Bonkowski

Menedżer plików smartfona w komputerze

Z poziomu przeglądarki możesz łatwo zarządzać plikami swojego telefonu, oglądać zdjęcia i filmy oraz odtwarzać muzykę.


Uruchom narzędzie Pliki, a następnie odnośnik Wgraj plik i wybierz pliki, które chcesz przesłać do pamięci telefonu. Możesz to także zrobić naciskając umieszczony w oknie narzędziowym przycisk Plik. Aby natomiast skopiować plik z pamięci smartfona do komputera, zaznacz go i kliknij Pobierz.


Wygodny dostęp do zdjęć uzyskasz korzystając z ikonki Zdjęcia. Obrazy zostaną wyświetlone w posegregowanych albumach. Z poziomu tego okna możesz również przesyłać pliki w sposób opisany w kroku 1.


AirDroid ma także wbudowany odtwarzacz muzyki. Uruchom go, wybierając aplikację Muzyka z interfejsu głównego. Skierowanie kursora na wybrany utwór spowoduje wysunięcie po prawej stronie paska z przyciskami do odtwarzania. Za pomocą pozostałych ikon paska możesz usunąć plik, a po kliknięciu ikony ustawień (koło zębate)  możesz wykorzystać dźwięk jako dzwonek telefonu.Filmy znajdujące się w pamięci telefonu przejrzysz, klikając ikonkę Filmy w oknie głównym. Możesz nimi zarządzać podobnie jak zdjęciami oraz muzyką.

Dodatkowe funkcje

Dzięki AirDroidowi odinstalujesz aplikacje, a także zlokalizujesz i zablokujesz telefon w przypadku zgubienia.


Aby zarządzać aplikacjami, otwórz narzędzie Aplikacje. W tym oknie możesz odinstalowywać programy, a także je instalować, jeśli masz na komputerze pliki z rozszerzeniem .apk – zrobisz to, klikając umieszczony w prawym górnym rogu odnośnik Zainstaluj aplikacje.


Przejdź teraz do narzędzia Znajdź telefon, wybierając je z interfejsu. Zostaniesz poproszony o ponowne wpisanie hasła, a także uaktywnienie tej funkcji na smartfonie. W tym celu uruchom aplikację w telefonie i w menu Narzędzia stuknij kafelek Znajdź telefon.


Kliknij Włącz teraz, następnie Aktywuj, a w ostatnim oknie naciśnij Włącz administratora tego urządzenia. Kroki te możesz wykonać, posługując się opisywanym wcześniej narzędziem AirMirror, jeżeli nie masz dostępu do telefonu.


Ponownie uruchom funkcję Znajdź telefon w przeglądarce. Lokalizacja telefonu zostanie wyświetlona na mapie. Po prawej stronie umieszczone zostały przyciski pomocne w przypadku zagubienia urządzenia. Za ich pomocą możesz odtworzyć na smartfonie dźwięk, a także go zablokować, klikając Telefon zagubiony lub Intruz.


Tagi: porady
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto