A A A

Facebook na pulpicie

PC Format 3/2013
Jeśli nie masz ochoty uruchamiać co chwila przeglądarki stron WWW, aby sprawdzić, czy pojawiło się coś nowego na Facebooku, wyposaż swój komputer w darmowy program FaceBook@Desktop. KAMIL ROGALA

Program FeceBook@Desktop (aplikację można pobrać z serwisu PC Format Programy) umożliwia śledzenie aktywności znajomych i obserwowanie bezpośrednio z pulpitu systemu Windows, co nowego pojawiło się na Facebooku. Instalacja aplikacji jest bardzo prosta, konfiguracja zajmuje chwilę, a interfejs użytkownika jest przyjazny oraz przejrzysty. Ciekawostka to możliwość sprawdzenia położenia geograficznego czy pogody za pomocą adresu IP swojego komputera. Bywalcy Facebooka zapewne docenią możliwość korzystania z serwisu na komputerach, które mają blokadę jego wyświetlania w przeglądarce stron WWW, np. w szkole czy w pracy.

Instalacja, konfiguracja i korzystanie z FaceBook@Desktop

Podczas instalacji programu należy zwrócić uwagę na dodatek Babylon Toolbar (więcej w kroku 1). Po jej zakończeniu uruchom program ikoną na pulpicie, aby przejść do wstępnej konfiguracji.Korzystanie z programu jest bardzo proste, chociaż interfejs aplikacji jest w języku angielskim.

Instalacja i konfiguracja


Podczas instalacji jest domyślnie dodawany do przeglądarki stron WWW pasek narzędziowy Babylon Toolbar oraz modyfikowana jest strona startowa. Nie musisz się zgadzać na te modyfikacje – w trakcie instalacji odznacz cztery pola i kliknij Next. Dalsza część instalacji przebiega standardowo.


Po uruchomieniu programu ikoną na pulpicie Facebook@Desktop kliknij prawym przyciskiem myszki na ikonie w systemowym zasobniku. Wyświetli się menu.Pierwsza opcja – Restore, służy do przywracania okna programu na pulpit. Poniżej masz opcję  Go to Facebook, dzięki której otworzysz stronę główną Facebooka w programie. Opcja Check for updates pozwala sprawdzić, czy są dostępne najnowsze aktualizacje, natomiast opcja Always on Top sprawia, że okno programu jest zawsze na pierwszym planie.


Po wybraniu Settings przejdziesz do opcji programu. Okno konfiguracji jest podzielone na trzy zakładki. Pierwsza,  General, zawiera podstawowe funkcje programu. Pierwsza opcja w tej zakładce, Always on Top, zapewnia wspomniane już wyświetlanie okna programu zawsze na pierwszym planie, druga,  Start With Windows, umożliwia uru­chamianie programu podczas startu systemu.


Poniżej znajduje się sekcja do regulowania częstotliwości odświeżania informacji z Facebooka oraz prognozy pogody. Standardowo ustawiono czas 2 000 000 milisekund, (około 30 minut). Im niższa będzie wartość, tym odstępy między aktualizacjami będą krótsze.


W kolejnej zakładce – Notifications, możesz ustawić funkcje powiadamiające o nowych wiadomościach, zaproszeniach od znajomych itp.


W zakładce Connection możesz zaznaczyć opcję, dzięki której program będzie się łączył za pomocą wbudowanego serwera proxy. Po ustawieniu wszystkich opcji kliknij Apply, a następnie OK.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Spotify na iOS-a w nowym wydaniu
28 lutego 2020
Z odświeżonej apki mobilnej Spotify można korzystać w urządzeniach z systemem iOS. Jest znacznie lepsza niż poprzednia wersja.


Narasta spór rządu USA z Huawei
28 lutego 2020
Trwa konflikt na temat bezpieczeństwa cybernetycznego pomiędzy administracją rządu USA w firmą Huawei. Nie pomagają próby dyplomatycznego...
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto