A A A

Fotki pod ochroną

PC Format Extra 2/2019
Wiele osób wykorzystuje sieć do przechowywania zdjęć. Można je gromadzić na dyskach internetowych lub publikować w serwisach społecznościowych. Nie należy jednak zapominać o kontrolowaniu tego, kto ma dostęp do fotografii. Sebastian Malinowski

Porady – Dysk Google

Dysk Google to popularna usługa chmurowa, która może służyć jako przechowalnia zdjęć online. Niestety udostępniane pliki mogą niechcący trafić w niepowołane ręce. Można to na szczęście kontrolować. Wystarczy odpowiednio skonfigurować opcje, dodatkowo wykorzystując serwis online przeznaczony do weryfikacji współdzielonych wcześniej plików.


Kiedy zdecydujesz się współdzielić zdjęcie przechowywane na Dysku Google, kliknij na ikonie pliku prawym klawiszem myszki i z menu wybierz polecenie Udostępnij. W oknie Udostępnij innym (1) masz dwie możliwości. Uzyskaj link do udostępniania (2) działa podobnie, jak w przypadku Zdjęć Google, tzn. każdy, kto uzyska dostęp do wygenerowanego odnośnika, będzie mógł bez przeszkód pobrać plik. Wybrawszy element Osoby, będziesz mógł wpisać adresy e-mailowe tych znajomych, którym chcesz pokazać zdjęcie. Wskazując ikonę ołówek, rozwiniesz menu, w którym ograniczysz to, co odbiorcy będą mogli zrobić ze zdjęciem (3).


Dysk Google nie ma narzędzia, które pomogłoby ustalić, które pliki były współdzielone w przeszłości. Aby to sprawdzić, otwórz stronę www.whohasaccess.com i wciśnij przycisk Scan my Google Drive now. Zaloguj się do swojego konta Google, a kiedy skanowanie zostanie zakończone, wybierz Show only files and folders I own (4). Zobaczysz poniżej listę osób, z którymi aktualnie współdzielisz pliki. Kliknij Anyone with the link (5), aby sprawdzić, które z twoich plików są dostępne online. Wciśnij przycisk Make my linked items private (6), a następnie Revoke, aby przywrócić ich prywatność.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (17)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
15 lipca 2019, 19:40
~Anonim napisał(a): [quote='~Anonim' pid='3875931' dateline='1563127632'] [quote='~Anonim' pid='3875930' dateline='1563124755'] [quote] Jestem taki, jaki jestem i nie zmieni mnie już nikt... :jezor: [/quote] Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt cię tu nie lubi takim jakim jesteś? :jezor: [/quote] I z pełną wzajemnością :jezor: . [/quote] Więc co robisz na tym forum skoro nikogo tu nie lubisz ? [color=#ff3333]admin: Nie spamujcie. Te przepychanki nie mają związku z tematem. Przenieście się z nimi do Pogaduszek.[/color]
avatar
~Anonim
15 lipca 2019, 05:55
grzegor9 napisał(a): Przeciez bylo juz forum dawida gdzie byl uzurpatorem. Panował kult sabinowski Nie "uzurpatorem" a Administratorem :oczy: . ~Anonim napisał(a): [quote='~Anonim' pid='3875930' dateline='1563124755'] [quote] Jestem taki, jaki jestem i nie zmieni mnie już nikt... :jezor: [/quote] Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt cię tu nie lubi takim jakim jesteś? :jezor: [/quote] I z pełną wzajemnością :jezor: . [color=#ff3333]admin: Nie spamujcie. Te przepychanki nie mają związku z tematem. Przenieście się z nimi do Pogaduszek.[/color]
ptrick
ptrick
14 lipca 2019, 22:20
~Anonim napisał(a): Jak mówi tekst pewnej piosenki Marcina Millera (zespół "Boys"): [quote] Jestem taki, jaki jestem i nie zmieni mnie już nikt... Ref.: Nie próbuj nie, bo nie uda się, Nie próbuj nie, zmienić mnie, zmienić mnie. :jezor: [/quote] To Ty też nie próbuj nikogo zmieniać, skoro sam zmienić się nie zamierzasz.
avatar
~Anonim
14 lipca 2019, 20:07
~Anonim napisał(a): [quote] Jestem taki, jaki jestem i nie zmieni mnie już nikt... :jezor: [/quote] Zdajesz sobie sprawę z tego, że nikt cię tu nie lubi takim jakim jesteś? :jezor:
avatar
~Anonim
14 lipca 2019, 19:19
Jak mówi tekst pewnej piosenki Marcina Millera (zespół "Boys"): [quote] Jestem taki, jaki jestem i nie zmieni mnie już nikt... Ref.: Nie próbuj nie, bo nie uda się, Nie próbuj nie, zmienić mnie, zmienić mnie. [/quote] :jezor:
ptrick
ptrick
14 lipca 2019, 11:45
Najpierw zacznij od siebie, a potem od kogoś. Sam nie jesteś kulturalny i nie raz to pokazałeś. Zresztą chociażby patrząc na to forum, ile ostrzeżeń dostałeś w ostatnim czasie i z jakiego powodu one były? Zresztą nie rozumiem jak niby osoba ze spaczonym podejściem do życia, zerową wiedzą o relacjach międzyludzkich, która chyba nigdy nie przyznała się do swojego błędu, ale błędy innym wytyka, kiedy tylko może, która jak kilka osób nie będzie się zgadzało z jej zdaniem, to ucieka z dyskusji, zamiast zastanowić się, czy ktoś nie ma racji, ma mówić innym, jak się gdzieś zachowywać? Bo to właśnie robisz. Uważasz, że wiesz lepiej niż dziesiątki osób, które znamy i wiemy jak się zachowują.
avatar
~Anonim
14 lipca 2019, 11:24
ptrick: Ustalmy pewne pryncypia: 1. Już mówiłem (pisałem) niejednokrotnie, że moje zachowanie jest uzależnione od Waszego. A ewentualna wina ZAWSZE leży po połowie. 2. Od 13 lat (a nawet dłużej, bo od 13 lat jestem na tym forum, a Internet mam jakieś... 17 - 18 lat) wręcz dążę do tego by w Internecie (nie tylko na tym forum, ale w całym Internecie) rządziły tylko i wyłącznie POZYTYWNE emocje. Czyli innymi słowy, żeby Internet był jakby krainą mlekiem i miodem płynącą, gdzie każdy ze wszystkiego będzie mógł się ze wszystkiego zwierzyć drugiej osobie.  Jak wyobrażam sobie tzw. Internet doskonały?: [list] [*]0 (słownie: ZERO) stalkingu (tj. nękania) [*]0 (słownie: ZERO) trollingu (tj. prowokowania i denerwowania innych) [*]0 (słownie: ZERO) hejtu (tj. złośliwości, wrogości wobec innych) [*]0 (słownie: ZERO) chamstwa i chuligaństwa w Internecie [/list]Tylko SAME POZYTYWNE emocje (pełna uprzejmość i życzliwość niezależnie od wszystkiego). A jak nie masz nic pozytywnego do przekazania, to lepiej nie zabieraj głosu w dyskusji. I to nie dotyczy tylko Ciebie, ale całej internetowej społeczności. Żeby nie było, że znów jestem niekulturalny... Daję Wam pierwszeństwo wykazania się życzliwością i uprzejmością :jezor: . P.S. Jak ktoś się na ulicy przewraca, to nie wyciągamy smartfona i nie nagrywamy i nie wrzucamy tego na "Facebook'a" czy "YouTube", tylko podajemy rękę. Jak ktoś na ławce czuje się słabo, to nie pstrykamy fotek na "Facebook'a", tylko dzwonimy na 112.
ptrick
ptrick
14 lipca 2019, 08:11
Czemu łączysz stalking z trollingiem? Przecież to są dwie totalnie różne rzeczy. Internet wcale nie jest na złym poziomie. Popatrz najpierw jak coś Ci w danym serwisie przeszkadza, to po prostu przestań z niego korzystać albo spójrz najpierw jaki poziom Ty w nim wprowadzasz i jaki to ma efekt.
avatar
~Anonim
14 lipca 2019, 07:30
krzysiek1993 napisał(a): ..., wtedy nikt by nie korzystał z for internetowych, gdyby były takie restrykcje. Dlaczego tak uważasz? Wtedy przynajmniej byłby Internet na poziomie, o jakim dziś można wyłącznie pomarzyć :oczy: . Poza tym, jak mówię o sankcjach za trolling czy stalking, to mam na myśli cały Internet (a w szczególności takie serwisy jak: "PC Format", "Komputer Świat", "dobreprogramy.pl", "Instalki.pl", "elektroda.pl", "Facebook", "nk.pl", "Twitter", "Instagram", "Fotosik.pl", itp.), a nie tylko wybrane serwisy. Wymieniłem jednak tylko kilka, gdyż nie jestem w stanie wymienić wszystkich, jakie istnieją.
grzegor9
grzegor9
13 lipca 2019, 10:33
Przeciez bylo juz forum dawida gdzie byl uzurpatorem. Panował kult sabinowski
krzysiek1993
krzysiek1993
13 lipca 2019, 10:00
Jak Ty nawet regulaminu fotosika nie przeczytałeś bo Ci się nie chciało.. Załóż swoje forum internetowe, na swoich zasadach, wtedy będziesz miał wszystko tak jak chcesz, a póki co na dzień dzisiejszy, musisz się dostosować do obecnie panującego tu regulaminu, jeśli chcesz mieć konto, tak to działa.
ptrick
ptrick
13 lipca 2019, 09:52
Było o tym wielokrotnie mowione dlaczego nie można, poszukaj. Internet jest narzędziem pomocy, po prostu nie umiesz z niego korzystać.
avatar
~Anonim
13 lipca 2019, 08:08
krzysiek1993 napisał(a): [...] To co piszesz jest nie do wykonania, wtedy nikt by nie korzystał z for internetowych, gdyby były takie restrykcje. Dlaczego tak sądzisz? Internet powinien być narzędziem pomocy dla ludzi, a nie jakimś szambem, gdzie jeden coś pisze (jakieś prywatne zwierzenia), a drugi to wykorzystuje. Poza tym, może w XIX wieku takie coś było nie do wykonania. Ale zauważ, że mamy XXI wiek i wszystko idzie z postępem, więc i w Internecie powinno się zwiększyć restrykcje. Lexan napisał(a): [quote='~Anonim' pid='3875760' dateline='1562950108'] Chcesz edytować post - edytujesz, chcesz usunąć post całkowicie - usuwasz, chcesz usunąć konto w danym serwisie - usuwasz. To popieram. Tak powinno być. Znam jedno ze znanych for internetowych gdzie właśnie tak jest i to mi się podoba. [/quote] To dlaczego tutaj nie można zrobić czegoś podobnego? W czym problem? :oczy:
ptrick
ptrick
12 lipca 2019, 23:22
Edycja spoko, jeśli jest podgląd historii posta. Usuwanie nie, bo może to zaszkodzić użytkownikom. Usunąć konto można przecież z tego co wiem, wystarczy napisać do Admina chyba.
Lexan
Lexan
12 lipca 2019, 22:14
~Anonim napisał(a): Chcesz edytować post - edytujesz, chcesz usunąć post całkowicie - usuwasz, chcesz usunąć konto w danym serwisie - usuwasz. To popieram. Tak powinno być. Znam jedno ze znanych for internetowych gdzie właśnie tak jest i to mi się podoba.
krzysiek1993
krzysiek1993
12 lipca 2019, 20:19
A nie uważasz że ktoś może zrobić zdjęcie słupa, wrzucić w internet i już jest to dostępne dla wszystkich? Ludzie tak robią. To co piszesz jest nie do wykonania, wtedy nikt by nie korzystał z for internetowych, gdyby były takie restrykcje.
avatar
~Anonim
12 lipca 2019, 18:48
Witam! Moim zdaniem nie tylko fotki powinny być pod ochroną, ale i treści. W ogóle, podczas rejestracji na forum, czy w jakimś serwisie społecznościowym powinno być coś w rodzaju klauzuli poufności, która by nam gwarantowała, że niezależnie co opublikujemy, nie zostanie to skopiowane i wykorzystane w innych serwisach internetowych. Chodzi po prostu o to, żeby internauci mieli większy wpływ na to, co się dzieje z publikowanymi danymi. Chcesz edytować post - edytujesz, chcesz usunąć post całkowicie - usuwasz, chcesz usunąć konto w danym serwisie - usuwasz.  Bo póki co, mam wrażenie, że bezpieczniejszym publicznym medium jest (o dziwo) słup ogłoszeniowy. Bo dziś mogę coś napisać i przykleić ogłoszenie, a jak zmienię zdanie, to nazajutrz mogę iść i zerwać ogłoszenie całkowicie.  I w przypadku słupa ogłoszeniowego nie ma takiego jakby... Pośrednictwa. Bo nie ma czegoś (kogoś) takiego jak Administrator czy Moderator słupa ogłoszeniowego, który by decydował, czy Ci zdjąć to ogłoszenie, czy nie.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto