A A A

Hosting z prezentami

PC Format 01/2016
Przy zakupie serwera możesz otrzymać całkiem sporą paczkę prezentów i to nie tylko od święta. Sprawdziliśmy aktualne promocje rynkowe i porównaliśmy pakiety bonusów w dziewięciu firmach hostingowych. Sprawdź, co możesz zyskać, i wybierz hosting idealny dla siebie. Mateusz Nosel


Promocje w firmach hostingowych, dzięki którym możesz zgarnąć atrakcyjne bonusy, trwają cały rok. W niektórych firmach otrzymasz taki sam pakiet korzyści niezależnie od wybranego planu hostingowego. Tak jest na przykład w AZ.pl, CAL.pl, Kei.pl i Strefa.pl. W Home.pl i Nazwa.pl – zestaw prezentów nieznacznie różni się w zależności od wybranego rodzaju hostingu. Im droższy wybierzesz, tym bardziej wartościowe prezenty otrzymasz.

Sprawdziliśmy ofertę dziewięciu firm hostingowych, prezentując dostępne bonusy w tabeli porównawczej. Dzięki niej łatwiej sprawdzisz, które prezenty są dla ciebie najbardziej przydatne i gdzie najlepiej kupić serwer WWW.

Darmowa domena

To już niemal nieodłączny bonus, jaki czeka na ciebie u większości firm na polskim rynku. W tej kategorii bezkonkurencyjny jest AZ.pl, który do każdego pakietu hostingowego dodaje aż siedem domen .pl za darmo. Konkurencja nie jest aż tak rozrzutna i do serwera dołącza zazwyczaj jedną domenę. Taki prezent otrzymasz w CAL.pl, Futurehost.pl, Prohost.pl i w Nazwa.pl (wyjątkiem jest najtańszy plan Active Mini). W Kei.pl domenę otrzymasz za symboliczną złotówkę, a w Strefa.pl możesz zgarnąć trzy domeny .pl za jedyne 33 grosze netto za sztukę. Choć domeny nie są dołączane bezpośrednio do serwerów w Home.pl, można zamówić je osobno, otrzymując za darmo aż pięć adresów. Niestety ta oferta skierowana jest wyłącznie do firm.

Kreator stron

Jeżeli nie znasz się na programowaniu i nie masz strony, warto rozważyć zakup hostingu, który w pakiecie będzie zawierał intuicyjny kreator. Dzięki niemu za pomocą kilku prostych kroków uruchomisz własną witrynę. Takie narzędzie dodawane jest bezpłatnie do serwera zakupionego w Nazwa.pl (wyjątkiem jest plan Active Mini) oraz w firmach CAL.pl i Futurehost.pl.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w Home.pl, AZ.PL, Strefa.pl i Kei.pl, gdzie kreator WWW jest odrębnym narzędziem do samodzielnego tworzenia stron, a serwer jest dodatkiem. W Home.pl do wyboru masz trzy pakiety o różnej dostępności szablonów graficznych, liczbie podstron i przestrzeni dyskowej (od 10 GB do nielimitowanej pojemności). Koszt najtańszego z nich wynosi 6,15 zł miesięcznie w abonamencie rocznym, a najdroższego – 27 zł za miesiąc. Kreator dostępny w trzech pakietach dopasowanych do wymagań klientów dostępny jest również w AZ.pl. Miesięczny koszt utrzymania usługi w abonamencie rocznym to wydatek od 30 do 148 zł – w jego ramach otrzymasz hosting o pojemności od 100 do 100 GB. Niemal identyczną ofertę z trzema wersjami kreatora znajdziesz w Strefa.pl, ale miesięczny koszt w abonamencie rocznym wyniesie od 14 do 147 zł. Wybierając kreator w Kei.pl, zapłacisz niecałe 16 zł miesięcznie w abonamencie rocznym i otrzymasz 10 GB przestrzeni w pakiecie.

Jeśli kreator WWW jest dla ciebie głównym czynnikiem decydującym o wyborze hostingu, sprawdź wcześniej jego możliwości i liczbę dostępnych szablonów. Większość firm umożliwia bezpłatne testowanie wybranej usługi przez 7 lub 14 dni, co zazwyczaj w zupełności wystarczy, by określić, czy dane narzędzie spełnia twoje oczekiwania.

Antywirus

Dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo komputera i swoich danych, ciekawą ofertę przygotowały dwie firmy hostingowe, które oferują bezpłatny antywirus. W Nazwa.pl możesz otrzymać bezpłatną roczną licencję na FM Antivirus 2015, z kolei do dowolnej usługi zakupionej w CAL.pl dodawany jest darmowy klucz do programu antywirusowego G Data Antivirus na trzy miesiące.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto