Internet

Tanio lub za darmo
Test komunikatorów z VoIP
Telefonia internetowa jest reklamowana jako najlepszy sposób na oszczędne dzwonienie. Ile prawdy jest w tym sloganie? Przetestowaliśmy usługi czterech operatorów, Gadu-Gadu, Onet Skype, Tlen i Spik, żeby ci podpowiedzieć, który świadczy je na najkorzystniejszych dla ciebie warunkach.

Więcej możliwości
Dodatki do komunikatorów internetowych
Spodziewasz się po komunikatorach coraz więcej, a pomysły ich autorów nie zaspokajają twoich oczekiwań? Licz na siebie. Rozbuduj dobrze ci znaną aplikację za pomocą wtyczek. Prezentujemy ciekawe rozszerzenia i funkcjonalne dodatki do trzech popularnych programów komunikacyjnych.

Szukaj i znajduj
Wyszukiwanie informacji za pomocą Googlea
W internecie znajdziesz wszystko. Sztuką jest jednak znaleźć szybko. To zadanie znacznie trudniejsze, bo globalna sieć zawiera ogrom nieuporządkowanych materiałów. Nie trzeba więc tłumaczyć, jak istotna jest umiejętność wyszukiwania i selekcjonowania informacji.

Ogromna przesyłka
Jak przekazywać duże pliki przez internet
Pocztą elektroniczną nie zdołasz przesłać pliku o wielkości kilkuset magabajtów. Możesz jednak skorzystać ze specjalizowanego serwisu, na którego serwerze umieścisz przesyłkę, żeby ją potem udostępnić innemu internaucie.

Superprzeglądarki
Tips & Tricks do Firefoksa i Opery
Zastanawiasz się, co możesz jeszcze wycisnąć ze swojej przeglądarki? Poznaj nasze porady. Dzięki nim możesz dodawać, polepszać, zmieniać. Przygotowaliśmy osiem ciekawych sztuczek do przeglądarek Firefox i Opera.

Dzwoń taniej!
Korzystanie z rozmów głosowych w GG
Stałe łącze możesz wykorzystać jako telefon. Wystarczy program, mikrofon i słuchawki. Połączenia między komputerami są darmowe. Oszczędzasz też na telefonach stacjonarnych i komórkowych.

Śmiejmy się!
Humorystyczne serwisy w internecie
Śmiech to zdrowie. Truizm? Może, ale podobno śmiejąc się, wyzwalamy w naszym organizmie endorfinę, zwaną hormonem szczęścia. Recepta na szczęście jest zatem prosta. Zapraszamy na wędrówkę po zabawnych witrynach, które wprowadzą cię w dobry nastrój.

Więcej możliwości
Dodatki do komunikatorów internetowych
Spodziewasz się po komunikatorach coraz więcej, a pomysły ich autorów nie zaspokajają twoich oczekiwań? Licz na siebie. Rozbuduj dobrze ci znaną aplikację za pomocą wtyczek. Prezentujemy ciekawe rozszerzenia i funkcjonalne dodatki do trzech popularnych programów komunikacyjnych.

Sprawny listonosz
Sztuczki i wtyczki do programów pocztowych
Obecne wersje programów pocztowych nie zawsze zaspokajają nasze oczekiwania. Czasami brakuje najprostszych funkcji, które uczyniłyby pracę wygodniejszą. Możemy wtedy skorzystać z ciekawych i przydatnych dodatków i wtyczek.

Straż sieciowa
Instalowanie i konfigurowanie firewalla
Firewall zbawienny dla twojego komputera podłączonego do internetu, nie do przebycia dla zagrażających mu z sieci ataków. Nie dopuści do kradzieży cennych danych z twojego peceta ani do użycia go przez hakerów w niecnych celach. Warto wiedzieć, jak go zainstalować i skonfigurować, by dobrze spełniał swoją rolę.

Nierozpoznane ślady
Jak ukryć swoją obecność w internecie
Internet daje złudne poczucie anonimowości. Tymczasem od dawna wiadomo, że zawsze pozostawiamy w nim po sobie ślady. Nie muszą to być jednak ślady pozwalające nas zidentyfikować.

Bat na konie trojańskie
Usuwanie z systemu trojanów i robaków
Jeśli program antywirusowy ostrzega o intruzie, a jednocześnie nie potrafi go usunąć, w systemie najprawdopodobniej zagościł koń trojański.

WWWygodnie i szybko
Test popularnych przegladarek internetowych
Do przeglądania stron WWW nie musi służyć systemowy Internet Explorer. W sieci istnieje wiele programów, które z powodzeniem potrafi ą zastąpić produkt Microsoftu. Dowiedz się zatem, czy warto zmieniać swoje przyzwyczajenia.

Niezmienny adres IP
Jak korzystać z DynDNS
Dostawca internetu, z którego usług korzystasz, przydziela wyłącznie dynamiczne adresy IP, zmieniające się w najmniej oczekiwanym momencie i bardzo utrudniające korzystanie z sieci. Nie masz możliwości wybrania takiego dostawcy, który zapewnia IP statyczny. I nie musisz. Skorzystaj za darmo z usługi DynDNS.

Ulubione zawsze pod ręką
Kolekcjonowanie przydatnych stron WWW
Chcesz mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych witryn, udostępniać innym internautom własną kolekcję ciekawych stron i korzystać z ich adresów WWW? Załóż konto w jednym z serwisów społecznościowych, które właśnie w tym celu zostały stworzone.

Nadzór nad P2P
Zdalne korzystanie z programu eMule
W twoim komputerze działa eMule, ciągle pobierając pliki z internetu. Skąd masz mieć pewność, że wszystko działa poprawnie, kiedy jesteś w szkole, w pracy czy na wakacjach? Zapewni ci ją zdalny dostęp do programu.

Odbiornik dyskowy
Nagrywanie radia internetowego na dysk twardy
Komputer służy już niemal do wszystkiego. Dlaczego więc nie wykorzystać go do odtwarzania audycji radiowych? Pokazujemy, jak zrobić radio z peceta.

Przyjazny doradca
Przydatność internetu podczas zakupu nieruchomości
Kupno mieszkania czy domu to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Planując zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne marzenia. Pokażemy, jak pomocny może się okazać internet.

Jak się pozbyć natrętów
Blokowanie reklam na WWW i w programach
Reklamy w internecie. Krzykliwe animacje, które się wyświetlają zaraz po otwarciu witryny, zasłaniając przy okazji całą jej zawartość, przesuwające się razem z kursorem i odporne na próby ich wyłączenia. Dają się we znaki niejednemu internaucie. Pokazujemy, jak się ich pozbyć.

Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto