Internet

WWWygodnie i szybko
Test popularnych przegladarek internetowych
Do przeglądania stron WWW nie musi służyć systemowy Internet Explorer. W sieci istnieje wiele programów, które z powodzeniem potrafi ą zastąpić produkt Microsoftu. Dowiedz się zatem, czy warto zmieniać swoje przyzwyczajenia.

Bat na konie trojańskie
Usuwanie z systemu trojanów i robaków
Jeśli program antywirusowy ostrzega o intruzie, a jednocześnie nie potrafi go usunąć, w systemie najprawdopodobniej zagościł koń trojański.

Nierozpoznane ślady
Jak ukryć swoją obecność w internecie
Internet daje złudne poczucie anonimowości. Tymczasem od dawna wiadomo, że zawsze pozostawiamy w nim po sobie ślady. Nie muszą to być jednak ślady pozwalające nas zidentyfikować.

Straż sieciowa
Instalowanie i konfigurowanie firewalla
Firewall zbawienny dla twojego komputera podłączonego do internetu, nie do przebycia dla zagrażających mu z sieci ataków. Nie dopuści do kradzieży cennych danych z twojego peceta ani do użycia go przez hakerów w niecnych celach. Warto wiedzieć, jak go zainstalować i skonfigurować, by dobrze spełniał swoją rolę.

Sprawny listonosz
Sztuczki i wtyczki do programów pocztowych
Obecne wersje programów pocztowych nie zawsze zaspokajają nasze oczekiwania. Czasami brakuje najprostszych funkcji, które uczyniłyby pracę wygodniejszą. Możemy wtedy skorzystać z ciekawych i przydatnych dodatków i wtyczek.

Jak się pozbyć natrętów
Blokowanie reklam na WWW i w programach
Reklamy w internecie. Krzykliwe animacje, które się wyświetlają zaraz po otwarciu witryny, zasłaniając przy okazji całą jej zawartość, przesuwające się razem z kursorem i odporne na próby ich wyłączenia. Dają się we znaki niejednemu internaucie. Pokazujemy, jak się ich pozbyć.

Przyjazny doradca
Przydatność internetu podczas zakupu nieruchomości
Kupno mieszkania czy domu to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Planując zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne marzenia. Pokażemy, jak pomocny może się okazać internet.

Odbiornik dyskowy
Nagrywanie radia internetowego na dysk twardy
Komputer służy już niemal do wszystkiego. Dlaczego więc nie wykorzystać go do odtwarzania audycji radiowych? Pokazujemy, jak zrobić radio z peceta.

Nadzór nad P2P
Zdalne korzystanie z programu eMule
W twoim komputerze działa eMule, ciągle pobierając pliki z internetu. Skąd masz mieć pewność, że wszystko działa poprawnie, kiedy jesteś w szkole, w pracy czy na wakacjach? Zapewni ci ją zdalny dostęp do programu.

Ulubione zawsze pod ręką
Kolekcjonowanie przydatnych stron WWW
Chcesz mieć łatwy dostęp do swoich ulubionych witryn, udostępniać innym internautom własną kolekcję ciekawych stron i korzystać z ich adresów WWW? Załóż konto w jednym z serwisów społecznościowych, które właśnie w tym celu zostały stworzone.

Niezmienny adres IP
Jak korzystać z DynDNS
Dostawca internetu, z którego usług korzystasz, przydziela wyłącznie dynamiczne adresy IP, zmieniające się w najmniej oczekiwanym momencie i bardzo utrudniające korzystanie z sieci. Nie masz możliwości wybrania takiego dostawcy, który zapewnia IP statyczny. I nie musisz. Skorzystaj za darmo z usługi DynDNS.

Najnowsze aktualności


Windows Core OS coraz bliżej?
17 września 2019
W dokumentacji aktualizacji do Windowsa 10 pojawiły się zapisy potwierdzające istnienie Core OS-a. Kiedy dowiemy się więcej na temat...


Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto