A A A

Jak błyskawica

PC Format 12/2008
Zbyt długo czekasz na pobranie pliku z internetu? Kupowanie szerszego pasma nie jest konieczne. Skorzystaj z darmowego menedżera pobierania przyspieszającego przegrywanie danych na dysk.

Proponujemy aplikację o nazwie FlashGet, której drugie, unowocześnione i rozbudowane wydanie niedawno ukazało się na rynku. Jest to program typu menedżer pobierania, który zastępuje funkcje pobierania plików wbudowane w popularne przeglądarki WWW. Główna zaleta FlashGeta, oprócz tego, że jest darmowy, to pobieranie danych nawet kilkakrotnie szybciej niż przez moduły pobierania wbudowane w Internet Explorer czy Firefox. Sekret szybszego zapisywania danych z internetu przy tej samej przepustowości łącza internetowego wyjaśnia zastosowana w programie FlashGet technologia MHT (ang. Multiserver Hyperthreading Transportation), co można przetłumaczyć jako wieloserwerowy i wielowątkowy transport danych. Dzięki tej technologii plik wskazany przez użytkownika jest pobierany jednocześnie przez kilka niezależnych procesów, z których każdy pobiera pewien fragment pliku. Dostępne pasmo jest lepiej wykorzystane, a przegrywany plik znacznie szybciej dociera na dysk.

Instalacja i wstępna konfiguracja programu FlashGet 2.1

Oprócz wymienionych już zalet, wynikających ze sposobu funkcjonowania programu FlashGet, nie sposób pominąć jego przydatnych cech użytkowych. Głównie tego, że w prosty sposób integruje się z popularnymi przeglądarkami WWW, zastępując (efektywnie) wbudowane w nie narzędzia pobierania.

Instalacja programu


Uruchom program instalacyjny, klikając dwukrotnie ikonę flashget20en, lub wybierz opcję instalacji z menu naszego krążka. W oknie instalatora kliknij Next.


Potwierdzaj kolejne etapy instalacji, pozostawiając domyślną konfigurację, w wyniku której FlashGet zostanie domyślnym menedżerem pobierania w systemie, a także będzie się uruchamiał automatycznie podczas startu systemu. Jeżeli nie chcesz, by program był uruchamiany automatycznie razem z systemem, odznacz w trakcie instalacji pole wyboru Launch FlashGet on startup.


Jeżeli nie chcesz dodatkowo instalować paska narzędziowego Google, to w kolejnym etapie instalacji odznacz pole wyboru  Install Google Toolbar. Po kliknięciu Next rozpocznie się kopiowanie plików. Aby zakończyć instalację, kliknij Finish. Program jest zainstalowany i uruchomi się automatycznie bezpośrednio po zakończeniu instalacji.

Spolszczanie programu


Po zakończeniu instalacji zobaczysz okno dialogowe Default Download Path, w którym możesz wskazać domyślny folder dla pobieranych przez program FlashGet plików z internetu. Kliknij OK, by zatwierdzić ustawienie.


Program ma domyślnie anglojęzyczny interfejs. Możesz to łatwo zmienić. Zacznij od dwukrotnego kliknięcia ikony pakietu spolszczającego FGXL_SPOL.


Pojawi się okno instalatora nakładki spolszczającej. Kliknij Next i nie zmieniając ustawień, postępuj według zaleceń instalatora.


Całkowicie zamknij FlashGet (również ikonę w zasobniku systemowym) i ponownie go uruchom. Następnie w oknie głównym programu rozwiń menu View i wybierz z niego kolejno pozycję Language i Polski. Od tej pory program będzie miał polskojęzyczny interfejs.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto