A A A

Jak się pozbyć natrętów

PC Format 9/2007
Reklamy w internecie. Krzykliwe animacje, które się wyświetlają zaraz po otwarciu witryny, zasłaniając przy okazji całą jej zawartość, przesuwające się razem z kursorem i odporne na próby ich wyłączenia. Dają się we znaki niejednemu internaucie. Pokazujemy, jak się ich pozbyć.

Większość stron internetowych utrzymuje się dzięki reklamodawcom. Jednak według licznych sond i ankiet, przeprowadzanych wśród użytkowników internetu, reklamy w sieci są najbardziej irytującym zjawiskiem. Wszędobylskie okna pop- -up czy natrętne animacje we flashu potrafią skutecznie zakłócić spokojne surfowanie. Na szczęście z niektórymi reklamami (oknami pop-up) doskonale sobie radzą moduły wbudowane w przeglądarki internetowe. Niestety, nie potrafią nas ochronić przed tymi najbardziej uciążliwymi ogłoszeniami. Mowa oczywiście o animacjach wyświetlających się zaraz po otwarciu strony, zasłaniających jej zawartość, których najtrudniej się pozbyć. Z pomocą przychodzą specjalizowane programy, które potrafią wyeliminować wszystkie ogłoszenia, pozostawiając tylko oryginalną treść strony WWW.

Na przykładzie programu AdMuncher pokażemy, jak pozbyć się reklam (nawet tych najbardziej opornych), a także, jak usunąć banery z często używanych aplikacji, takich jak komunikatory internetowe, np. Gadu-Gadu.

Instalacja i konfiguracja programu AdMuncher

Zaczniemy od zainstalowania programu. Następnie pokażemy, jak korzystać z najważniejszych funkcji aplikacji AdMuncher.


Uruchom instalator programu AdMuncher z płyty dołączonej do PC Formatu. W wywołanym oknie dialogowym kliknij Install. Następnie zaakceptuj umowę licencyjną i regulamin. W tym celu kliknij Yes. Instalację zakończ, klikając przycisk OK.


Jeżeli przeprowadziłeś instalację w pokazany sposób i nie zmieniałeś żadnych ustawień, aplikacja AdMuncher uruchomi się automatycznie. Jej działanie w tle sygnalizuje ikona w zasobniku systemowym.


Aby się dostać do opcji konfiguracyjnych programu, kliknij jego ikonę w zasobniku systemowym. Główne okno programu AdMuncher wyświetli się z aktywną zakładką Logs. Jest to lista elementów zablokowanych przez aplikację AdMuncher.


Może się wydarzyć, że aplikacja zbyt restrykcyjnie blokuje poszczególne elementy strony. Możesz wtedy przejść do zakładki My Filters i kliknąć przycisk New. Następnie w pole Keyword/URL/Text wpisz adres blokowanej witryny i z listy obok wybierz opcję No filtering on URL.


AdMuncher potrafi sobie poradzić także ze stronami, które przy wyświetlaniu odtwarzają irytujący dźwięk. Aby zablokować muzykę, należy przejść do zakładki Options, a następnie do podzakładki Filtering i zaznaczyć opcję Remove music and sounds. Zmiany zatwierdź, klikając kolejno przyciski Apply i Close.


W każdej chwili możesz także wyłączyć blokowanie reklam. W tym celu kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę w zasobniku systemowym i z listy wybierz Disable filtering. W oknie ad Muncher Deactivation Warning kliknij przycisk Yes. Możesz także zaznaczyć polecenie Don't show this warning again, aby ostrzeżenie nie pojawiało się w przyszłości. Filtr zostanie wyłączony. Stan sygnalizuje ikona w kolorze czerwonym. Aby ponownie włączyć filtr, wywołaj znowu listę i kliknij Enable filtering.Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
develov
develov
opera
26 maja 2009, 01:26
fajna sprawa NARESZCIE:)
Bardzo przydatna rzecz bo te pseudoreklamy potrafią naprawde dać się we znaki.
zgłoś do moderacji »
avatar
Marczello
opera
11 sierpnia 2007, 22:42
artukuł ciekawy, ale...
chciałem zainstalować rzeczony program zgodnie ze wskazówkami, ale mój kaspersky nie chce mi na to pozwolić.Cały czas pojawia mi się komuniakt o plikach riskware, więc z instalacji nici.
zgłoś do moderacji »
avatar
diamel
opera
11 sierpnia 2007, 15:19
Tak
Faktycznie jest to uciążliwa sprawa.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto