A A A

Jesienna aktualizacja

PC Format 1/2018
Nowa wersja Okienek przynosi zauważalne ulepszenia zarówno w interfejsie, jak i w poszczególnych aplikacjach. Najbardziej spektakularną zmianą jest nowe środowisko wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Niestety, skorzystają z niego nieliczni posiadacze kompatybilnych gogli. BARTŁOMIEJ MROŻEWSKI

Integracja systemu ze smartfonami z Androidem

Wraz z nową aktualizacją Dziesiątka otworzyła się szerzej na smartfony z Androidem oraz iOS. Jest to de facto logiczną konsekwencją uśmiercenia Windows 10 Mobile w związku z jego nikłą popularnością. W panelu Ustawienia pojawił się nowy aplet Telefon. Za jego pomocą można powiązać system Windows ze smartfonem, co pozwala korzystać z funkcji Continue on PC, czyli na kontynuowanie zadań rozpoczętych w smartfonie, np. przygotowywania dokumentów. Aby było to możliwe, zarówno Windows, jak i aplikacje Microsoftu w Androidzie muszą być podłączone do tego samego konta Microsoftu. Jak powiązać smartfona z Okienkami, pokazujemy krok po kroku w warsztacie poniżej.

Integracja windows 10 ze smartfonem

Aby można było zintegrować Dziesiątkę ze smartfonem, system operacyjny musi być podłączony do konta Microsoft. Można to zrobić w aplecie Konta, w zakładce Konta e-mail i aplikacji.


Uruchom aplet Telefon w Ustawieniach i kliknij przycisk Dodaj telefon. Następnie wpisz numer swojego telefonu i kliknij Wyślij. Na smartfonie odbierz SMS-a z linkiem do aplikacji Microsoft Launcher. Możesz też od razu pobrać ją ze Sklepu Play.


Otwórz Ustawienia (służy do tego ikona trybiku w panelu wysuwanym z dolnej części ekranu), wybierz Konta i kliknij Zaloguj przy ikonie Konto Microsoft. Teraz jeśli chcesz przesłać coś do komputera, otwórz listę ostatnio używanych plików, przesuwając na smartfonie ekran w lewą stronę.


Następnie przytrzymaj obiekt i kliknij ikonkę telefonu ze strzałką. W panelu, który się pojawi, wskaż komputer, na którym chcesz wyświetlić zawartość pliku, np. Desktop. Jeśli naciśniesz Kontynuuj później, w Centrum akcji na komputerze pojawi się powiadomienie o dostępności pliku.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
dawidsab
dawidsab
11 kwietnia 2018, 08:53
Witam! Jesienna aktualizacja ("Fall Creators Update") już dawno za nami. Teraz pora na wiosenną ("Spring Creators Update"). Chodziły plotki, że ma być dzisiaj, ale... Coś im się opóźnia. Z jednej strony szkoda, że się opóźnia.  A z drugiej - jak się opóźnia, to może będzie pozbawiona błędów? :oczy:
Najnowsze aktualności
Usprawnione Mapy Google'a
18 października 2019
Google ułatwia raportowanie utrudnień w ruchu drogowym oraz dodaje nową funkcję do aplikacji Mapy w wersji na urządzenia z systemem iOS.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto