A A A

Kino z Chili.com

PC Format 4/2017
Jeżeli nie zdążyłeś na film do kina, obejrzysz go w serwisie CHILI legalnie, wygodnie i tanio, na komputerze, telewizorze i smartfonie. Mieczysław kot


CHILI to serwis VoD, który ma w stale aktualizowanym katalogu filmy i seriale, w tym nowości filmowe pochodzące od największych światowych i polskich dystrybutorów filmowych. Filmy można i wypożyczać, kupować. Obecnie w katalogu znajduje się 2150 produkcji, a zdecydowana większość filmów zagranicznych jest dostępna w wersji polskojęzycznej – z lektorem, dubbingiem i napisami. Serwis dostępny jest pod adresem www.chili.com.

Jakie łącze do oglądania filmów

Aby oglądać filmy bez irytujących zacięć i przerw, należy dysponować odpowiednio szybkim łączem internetowym. Według specyfikacji serwisu CHILI do komfortowego oglądania filmów w rozdzielczości SD (720x576) potrzebne jest łącze o przepustowości nie mniejszej niż 1 Mb/s, a do wyświetlania filmów w rozdzielczości HD (1280x720) potrzebna będzie przepustowość nie mniejsza niż 2,5 Mb/s. Filmy o większej rozdzielczości wymagają łącza 4,5 Mb/s. Prędkość połączenia z internetem najlepiej sprawdzić za pomocą serwisu fast.com. Pokazuje on wartości mniejsze niż serwis speedtest.net, bowiem testuje łącze pod kątem zdolności do obsługi strumieniowego wideo.
Jeżeli twoje łącze jest za wolne, by oglądać strumieniowane filmy, skorzystaj z aplikacji CHILI Download & Play, która umożliwia pobranie filmu w całości i oglądanie go na komputerze bez przerw w kluczowych momentach.

Jak płacić za filmy

Jeżeli chcesz obejrzeć filmy spoza promocji, czyli katalogu Special Selection, musisz za nie zapłacić. Wypożyczenie filmu kosztuje już od 4,90 zł (premiery od 9,90 zł), a kupno na zawsze – od 19,90 zł. Płatności można dokonać bezpośrednio za pomocą karty kredytowej i PayPala. Możesz też doładować swoje konto w serwisie (tzw. CHILI Portfel) za pomocą karty kredytowej, PayPala lub przelewu online, by następnie opłacać filmy z portfela.

Jak wypożyczać i kupować w Chili.com

Film możesz wybrać, klikając okładkę na głównym ekranie lub wskazując coś znalezionego w katalogu. Jeżeli szukasz konkretnego tytułu, skorzystaj z Wyszukaj.


Kliknij przycisk Katalog i wybierz interesującą kategorię, np. Premiery lub Promocje i Special selection.


Kliknij wybrany tytuł, aby zobaczyć opis produkcji. Jeżeli chcesz obejrzeć film, kliknij przycisk Wypożycz od. Pojawi się lista rozdzielczości (SD, HD, HD+), w których film jest dostępny. Cena wypożyczenia jest uzależniona od rozdzielczości. Wypożyczenie filmu oznacza, że jest on dostępny w zakładce Moje zakupy przez 28 dni. Tyle czasu masz, aby rozpocząć oglądanie filmu. Od chwili rozpoczęcia oglądania film będzie dostępny przez 48 godzin. W tym czasie można obejrzeć go dowolną liczbę razy.


Jeżeli wybierzesz opcję zakup, film trafi do zakładki Twoje zakupy już na zawsze i będziesz mógł obejrzeć go dowolną liczbę razy w dowolnym czasie. Dzięki tej opcji można mieć uzyskać dostęp do niektórych tytułów zanim pojawią się na płytach DVD lub Blu-ray.


Jeżeli dysponujesz słabym połączeniem z internetem, możesz ściągnąć film na dysk. Przejdź do zakładki Moje zakupy i kliknij przycisk Instaluj. Rozpocznie się pobieranie programu, który należy następnie uruchomić. W wyświetlonym oknie kliknij Kontynuuj.


Po zainstalowaniu aplikacji zaloguj się, używając danych dostępowych używanych podczas logowania w serwisie CHILI. Następnie przejdź do zakładki Moje filmy i wskaż interesujący cię film. Kliknij Download, aby rozpocząć ściąganie filmu na dysk.


Tagi: film porady
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto