A A A

Apple wyznacza nowe standardy w świecie laptopów

19 kwietnia 2016, 21:20 | Czytany 538
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to, jaką specyfikację ma nowoczesny laptop. Wszystko jednak wskazuje na to, że powinien mieć 8 GB pamięci RAM.
Apple wyznacza nowe standardy w świecie laptopów

Taki sygnał wysłało całemu światu Apple. Firma z Cupertino uaktualniła dzisiaj specyfikację niektórych mobilnych komputerów. Największą uwagę mediów przykuł 12-calowy MacBook, który doczekał się przede wszystkim odświeżonego procesora, dysku i nowego, różowego wariantu. Urządzenie to nie jest najlepiej wycenione, jednak jego piękny wygląd sprawi, że spodoba się ono wielu osobom.

O wiele ciekawszą informacją jest to, że 13-calowe MacBooki Air będą miały co najmniej 8 GB RAM.

Tylko słabsze komputery o typowo przenośnym charakterze, takie jak 11-calowe MacBooki Air będą mieć 4 GB pamięci. Z kolei większe urządzenia mające służyć jako najważniejszy komputer będą mieć co najmniej 8 GB RAM. Co więcej, nie spowoduje to wzrostu ceny komputerów. Najtańszy 13-calowy MacBook Air nadal będzie kosztował 999 dol., zmieni się tylko jego wyposażenie.

W ten sposób Apple daje do zrozumienia, że standardem w świecie nawet domowych komputerów jest 8 GB RAM. Jest to zdrowe podejście, ponieważ dwa razy mniejszą ilość pamięci miewają nawet smartfony z wyższej półki. Nadszedł czas na zmiany i odejście od kurczowego trzymania się 2 lub 4 GB pamięci, które jest nawet w stanie zapchać przeglądarka Chrome.

Jestem pewien, że decyzja Apple pozytywnie odbije się na całym rynku laptopów.

Firma z Cupertino jest bowiem jednym z dwóch przedsiębiorstw na rynku laptopów, które mogą pochwalić się wzrostem sprzedaży. Do tego jest to marka kultowa. Dlatego można spodziewać się, że wiele firm weźmie przykład z Apple i już niedługo standardem w świecie laptopów ze średniej półki stanie się co najmniej 8 GB pamięci operacyjnej.


Tagi: Apple, MacBook
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto