A A A

Coś się kończy…

30 grudnia 2017, 22:30 | Czytany 740
…nie chodzi jednak wcale o rok 2017 (to byłoby mało odkrywcze), a o ostatnią możliwość darmowej aktualizacji do "Dziesiątki" dla posiadaczy Windowsa 7 lub 8.1. Opcja ta pozostaje bowiem aktywna już tylko do Nowego Roku.
Coś się kończy…

Oficjalnie opcja darmowego uaktualnienia dla posiadaczy Windows 7 lub 8.1 dostępna była do 29 lipca 2016 roku. Ba, Microsoft sam do niej tak aktywnie zachęcał, że wiele osób z ulgą siadło do komputera 30 lipca, mając pewność, że nie zobaczą już wyskakujących okienek agitujących.

Z drugiej jednak strony warto pamiętać, że okres pełnego wsparcia dla Windowsa 7 upłynął 13 stycznie 2015 roku, a 14 stycznia 2020 roku zakończy się wsparcie dodatkowe. To zaś oznacza, że za dwa lata i dwa tygodnie Siódemka przestanie otrzymywać nawet uaktualnienia związane z bezpieczeństwem. To spory problem jeśli komputer jest podłączony do internetu. W ostatnim roku najwięcej błędów znaleziono i załatano wprawdzie w „bezpiecznym" macOS-ie od Apple, naiwnością byłoby jednak sądzić, że Siódemka błędów już nie ma lub też że uda się je wszystkie znaleźć i załatać w przeciągu następnych dwóch lat. Jak głosi stare przysłowie „każdy program ma przynajmniej jeden błąd", a 2017 aż nadto dobitnie pokazał, że nikt nie może być bezpieczny, niezależnie od tego, czy używa Windowsa, macOS-a, Androida, iOS-a czy też Linuksa. Ba, okazało się wręcz, że to ten ostatni najprościej złamać korzystając z nowo odkrytej luki w Wi-Fi...

Wracając jednak do darmowej aktualizacji do Dziesiątki. By z niej skorzystać trzeba po pierwsze mieć aktualnego Windowsa 7 lub 8.1 (w przypadku zwykłej ósemki niezbędne jest przeprowadzenie darmowej aktualizacji do 8.1), a po drugie - wejść na oficjalną stronę Microsoftu:
https://www.microsoft.com/pl-pl/accessibility/windows10upgrade
a następnie kliknąć na przycisk „Uaktualnij teraz".

I jeszcze jedno: samą aktualizację można przez kilka kolejnych dni odwrócić. Kiedyś był na to miesiąc, ale później w niektórych przypadkach czas ten został skrócony do 10 dni, więc lepiej za długo nie zwlekać.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto