A A A

Czy zabraknie prezentów?

29 października 2015, 12:10 | Czytany 587
Plotka głosi, że na tegoroczną gwiazdkę zabraknie klocków LEGO w sklepach. Co prawda brzmi bardziej jak próba wzbudzenia zainteresowania produktem niż jak realne ostrzeżenie, jednak w każdej plotce tkwi ziarno prawdy. Jak jest w tym wypadku?
Czy zabraknie prezentów?

Do świątecznej gorączki został jeszcze miesiąc, ale jeżeli chcemy uniknąć tego masowego szaleństwa warto by było zabrać się za świąteczne sprawunki już teraz. Nie ma jeszcze co prawda świątecznych promocji w sklepach, więc jeżeli czaisz się na nowy telewizor lub laptopa to warto jeszcze poczekać, ale całą resztę można załatwić bez czekania na ostatnią chwilę. Co prawda jest to sprzeczne z naszą narodową tradycją, w myśl której wszystko robimy w ostatnim możliwym terminie (łącznie z rejestracją pełnych wersji z PC Formatu w ostatnim dniu, co przy jakichkolwiek problemach zazwyczaj kończy się niewesoło).

Świąteczna gorączka to zjawisko już praktycznie stałe od ładnych kilku lat. Zasadniczo dzieli się na dwie fazy. Realną - dwa ostatnie weekendy w centrach handlowych przypominają pływanie w basenie pełnym ludzi. Jakiekolwiek zakupy to istna droga przez mękę i stracone mnóstwo czasu. Druga faza jest wirtualna - coraz więcej osób robi zakupy przez sieć. Zasadniczo to dobry pomysł, ale tylko i wyłącznie pod warunkiem, że nie stąpamy mocno po ziemi a nie trzymamy głowy w chmurach.

Każda paczka kupiona w sieci musi bowiem zostać fizycznie przyniesiona przez listonosza, kuriera lub zostawiona w paczkomacie (niekiedy to najlepsza opcja). Te firmy i ci ludzie mają określoną wydajność i choćby pękli nie są w stanie rozwieźć nagle trzy, cztery razy tyle co normalnie. Po prostu system się zatyka. Dlatego widniejące na aukcjach internetowych zapewnienia o dostawie w dwa- trzy dni można włożyć między bajki. Paczki zamówione na tydzień przed świętami zazwyczaj dochodzą dopiero po świętach. Także aby uniknąć internetowego "tłumu" należy podobnie jak w opcji "realnej" udać się na zakupy odpowiednio wcześniej. To dobra, zdroworozsądkowa rada.

Dodatkowo, pamiętajmy jeszcze o wspomnianej na początku tego tekstu możliwości - niektórych towarów może zwyczajnie zabraknąć. Wszelkiego rodzaju promocje, zwłaszcza te atrakcyjne to ograniczona ilość towaru, podobnie sytuacja wygląda z tym co staje się modne, dotyczy to zwłaszcza reklamowanych w telewizji zabawek, które nagle są marzeniem każdego dziecka.

Co prawda nie chce mi się wierzyć, by firma tak duża i doświadczona jak Lego nie była w stanie oszacować potencjalnego zainteresowania ich produktami w okresie świątecznym, jednak wspomniana plotka głosiła, że co prawda zrealizują wszystkie stare zamówienia, ale nie będą w stanie wywiązać się z tych nowych, złożonych przez sklepu tuż przed świętami.

- Nie będziemy w stanie dostarczyć wszystkich zamówień pochodzących od klientów w pozostałej części roku - rzecznik Lego Roar Trangbaek powiedział agencji Reuters. - Firma będzie w stanie dostarczyć złożone już zamówienia, ale może mieć problemy z wypełnianiem nowych, które wpłyną jeszcze w tym roku.

Co prawda twierdzenie o tym, że firma nie przewidziała tak dużego zapotrzebowania na produkty śmierdzi na milę sztucznym nakręcaniem koniunktury (w końcu doskonale wiedzą, że od 16 lat co minutę na całym świecie sprzedają 30 zestawów z serii Star Wars), ale tym razem może być w tym ziarno prawdy. Sęk w tym, że 18 grudnia do kin wchodzi kolejna część Gwiezdnych Wojen, a wraz z nią cała seria nowych zabawek - także klocków Lego. Hype na nowy film jest już całkiem dobrze nakręcony, a tuż przed gwiazdką, wszelkich gadżetów związanych ze Star Wars będzie całe mnóstwo. I faktycznie jest całkiem realne, że klocków Lego z tej nowej serii może chwilowo zabraknąć. Dlatego, jeżeli zastanawiasz się nad takim zakupem zdecydowanie lepiej będzie robić to nieco szybciej i sfinalizować zakupy na początku grudnia. I wybrać właściwą stronę mocy.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto