A A A

Dziś Cyfrowy Poniedziałek, a jutro Dzień darmowej dostawy. To najlepsze dni na kupno prezentów przez Internet!

1 grudnia 2014, 14:10 | Czytany 4891
Po Czarnym Piątku, czyli święcie niskich cen, przyszła pora na Cyber Monday (Cyfrowy Poniedziałek), okazji do nabycia taniej elektroniki. Niestety, na razie jeszcze nie w Polsce.
Dziś Cyfrowy Poniedziałek, a jutro Dzień darmowej dostawy. To najlepsze dni na kupno prezentów przez Internet!

Po Czarnym Piątek to dzień następujący po Święcie Dziękczynienia. Tego dnia mieszkańcy sklepy na całym świecie sprzedają posiadane towary po bardzo niskich cenach. Tego dnia da się kupić niemal każdy możliwy towar praktycznie za bezcen. Jednak przez ostatnie kilka lat rynek znacznie się zmienił, a ogromna część klientów zaczęła robić zakupy w sieci. Handlowcy wyczuli tę rosnącą niszę i postanowili stworzyć święto też dla nich. Świętem tym jest Cyber Monday.

Badania przeprowadzone w 2005 roku przez portal Shop.org jednoznacznie potwierdziły, że w pierwszy poniedziałek po Czarnym Piątku znacznie rośnie liczba produktów zamawianych przez Internet. Od tamtej pory dzień taki nazywa się Cyfrowym Poniedziałkiem i tego dnia sklepy Internetowe oferują promocje niczym nie ustępujące e tym z Czarnego Piątku. Jeśli szukacie takich promocji radzę w pierwszej kolejności udać się na stronę Amazon. Znajdziecie tam mnóstwo towarów, które z okazji dzisiejszego dnia zostały sowicie przecenione.

Jest to zwyczaj amerykański, ale szybko rozprzestrzenił się on po świecie.

Obecnie termin cyfrowego poniedziałku jest już znany w Argentynie, Kanadzie, Ameryce Południowej, Niemczech, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Szwecji oraz Japonii. A jak to wygląda w Polsce? Niestety u nas zwyczaj Cyfrowego Poniedziałku jeszcze się nie przyjął i niewiele nadwiślańskich sklepów przyszykowało z tej okazji promocje. Jednym z nielicznych przypadków polskich sklepów wykorzystujących potencjał Cyfrowego Poniedziałku jest firma Sound Tropez, która przeceniła wszystkie swoje słuchowiska o połowę. Tylko i aż tyle.

Cyber Monday

Jednak istnieje nadzieja na to, że w przyszłych latach będziemy mogli skorzystać z promocji nie gorszych niż u naszych zachodnich sąsiadów. Wszystko dlatego, że i my pożądamy promocji i często godzimy się na zamawianie z zagranicy towarów, jeśli są one w odpowiednio atrakcyjnej cenie. Dodatkowo nawet nad Wisłą są wprowadzane akcje marketingowe powodujące wzmożony ruch w sieciowych sklepach. Jedną z nich jest "Dzień darmowej dostawy", czyli wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal eKomercyjnie.pl. Jak łatwo się domyśleć, w tym dniu sklepy biorące udział w akcji oferują darmową dostawę swoich produktów na terenie całego kraju.

Akcja ta cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno klientów oraz właścicieli sklepów.

Na szczęście już niedługo znowu będziemy mogli z niej skorzystać. Okazuje się bowiem, że w tym roku Dzień darmowej dostawy jest przewidziany na drugiego grudnia, czyli na jutro! Pozostaje nam tylko zaprosić Was do zakupów. Dzisiaj za granicą i jutro na terenie kraju. Przed świętami nie znajdziecie już lepszej okazji do kupienia prezentów swoim bliskim!


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto