A A A

Elektroniczny różaniec

20 października 2019, 10:30 | Czytany 318
Watykan idzie z duchem czasu i rozpoczyna sprzedaż elektronicznego różańca.
Elektroniczny różaniec

Kościół katolicki wychodzi naprzeciw młodzieży, którą chce przyciągnąć nowoczesnym gadżetem z gatunku wearables, czyli - jak to ładnie ktoś kiedyś nazwał - galanterii elektronicznej. A jest nim eRóżaniec „Click to Pray” sprzężony z apką na urządzenia przenośne działające pod kontrolą zarówno Androida, jak i iOS-a.

Urządzenie ma postać bransoletki składa się z 10 paciorków wykonanych z czarnego agatu i hematytu oraz inteligentnego krzyżyka, który magazynuje zdrowaśki. Po aktywacji elektronicznego różańca z poziomu apki odpalanej znakiem krzyża można zacząć się modlić. Do wyboru jest kilka koronek różańcowych. Sakrogadżet komunikuje się ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Rzecz jasna należy się zalogować za pomocą adresu e-mail bądź konta na Facebooku lub Google’u. Dewocjonalium kosztuje niecałe 100 euro.

To nie pierwszy dowód na to, że Kościół idzie z postępem. Przecież Papież Franciszek uruchomił swoje konto na Insta, a Watykan używa komunikatora Telegram przesyłania wiadomości w czasie Wielkiego Postu. Nie wspomnę o megaprojekcie obfotografowania Kaplicy Sykstyńskiej, gdzie podczas kilku lat wykonano 270 tysięcy zdjęć fresków Michała Anioła.

Historię wejścia Watykanu w nowe technologie zapoczątkował o. Paolo Padrini, który opracował 11 lat temu apkę na iPhone’a. Otrzymała ona nazwę iBrevary (iBrewiarz). W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, enter.

fot. 123rf


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Farycja
Farycja
30 października 2019, 21:39
Chętni zawsze się znajdą. Wbrew pozorom aplikacje medytacyjne są bardzo popularne, więc dlaczego coś o podobnym przeznaczeniu by się miało nie sprzedać? Na "radio" czasem wydają więcej :P
avatar
~Anonim
30 października 2019, 09:37
Witam! Ciekaw jestem, ilu będzie chętnych na ten gadżet za ponad 400 zł.? :oczy:  W końcu za jeden e-różaniec można mieć ok. 40 [url=https://www.swietymarek.com/rozance-komunijne/rozaniec-komunijny-grafitowa-kulka,7166,1.html?gclid=EAIaIQobChMIg5SjiMnD5QIVQaMYCh3GCw16EAQYAyABEgJiYPD_BwE]zwykłych różańców[/url] za ok. 10 zł. A starsze osoby (50 - 70-latkowie) są zwykle niekumate w nowych technologiach i często mają problem z obsługą zwykłego telefonu komórkowego, a co dopiero takie nowinki.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto