A A A

Inteligentne zegarki z GPS-em dla dzieci i osób starszych mogą służyć jako idealne narzędzie do podsłuchu.

29 marca 2018, 15:30 | Czytany 4904
Dziury w oprogramowaniu lokalizatorów GPS firmy Vidimensio umożliwiają przejęcie kontroli nad zegarkiem dowolnej osobie.
Inteligentne zegarki z GPS-em dla dzieci i osób starszych mogą służyć jako idealne narzędzie do podsłuchu.

Niewielka austriacko-brytyjska firemka handlująca okularami trójwymiarowymi, ekranami do rzutników i rozmaitymi akcesoriami 3D na swoich stronach internetowych i Amazonie sprzedaje m.in. smartwatche. Inteligentne zegarki wyposażone w moduł GPS polecane są przez spółkę szczególnie dla dzieci i osób starszych. Jak można się domyślić, chodzi o nadzór - lokalizację własnej latorośli bądź kogoś, kto cierpi na zaburzenia orientacji lub pamięci. W Polsce od czasu do czasu pojawiają się na znanym portalu aukcyjnym.

Smartwatche zarówno dla milusińskich, jak i dla dorosłych nie kosztują kroci. Za niewygórowaną sumę wysokości kilkuset złotych można kupić estetyczny i nowoczesny gadżet o odpowiedniej dla wieku użytkownika stylistyce. Wszystko „ładnie, pięknie"... Jest tylko jedno „ale".

Otóż, redaktorzy niemieckiego czasopisma „c't" (Computer und Technik) i serwisu internetowego heise.de odkryli, że w oprogramowaniu zegarków firmy Vidimensio, bo o niej mowa, są monstrualne luki bezpieczeństwa. Redaktorzy z Hanoweru wzięli bowiem na warsztat model smartwatcha vel. lokalizatora - Paladin. W toku testów okazało się, że niewinnie wyglądający gadżet świetnie sprawdza się w roli urządzenia podsłuchowego.

Za pośrednictwem internetu bowiem można lokalizatorowi wyposażonemu w kartę SIM polecić połączenie się z dowolnym numerem telefonu bez wiedzy właściciela zegarka. Czyli po prostu przejąć kontrolę nad zegarkiem, a co to oznacza, chyba wszyscy wiedzą.

Bądźmy choć trochę tacy jak dawniej: zaufajmy sobie i naszym podopiecznym. Czy naprawdę nie jesteśmy w stanie obejść się bez zegarków z GPS-em?

 

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dk2591
21 czerwca 2018, 15:30
Bardzo przydatna rzecz, oby niezawodna ! :)
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto