A A A

Jaka jest nowa Nokia 3310?

21 maja 2017, 22:20 | Czytany 10149
Nowa Nokia 3310 to jeden z najgorętszych urządzeń tego roku. Mam okazję korzystać z tego sprzętu od kilku dni i już wiem, że nie jest wart swojej ceny wynoszącej 269 zł.
Jaka jest nowa Nokia 3310?

Nowa Nokia 3310 rozczarowuje już od samego początku. Problemem jest jej kiepska jakość wykonania. Telefon ten trzeszczy w dłoni. Dzieje się to nie tylko podczas zdejmowania tylnej klapki urządzenia, ale też podczas codziennego użytkowania. Oryginalna Nokia 3310, wbrew temu co mówią memy, nie była najlepiej wykonanym telefonem na świecie, ale i tak pod względem jakości wykonania oraz wytrzymałości był to sprzęt zdecydowanie lepszy od tegorocznego modelu.

Problematyczna jest też obsługa urządzenia. Telefon ma zupełnie inny skrót odblokowywania urządzenia niż stara Nokia 3310. Zastosowano też zupełnie inne przyciski nawigacyjne. Zamiast dwukierunkowej strzałki użyto tu D-Pada wyposażonego w bardzo małe i niewygodne przyciski. Są to drobnostki, ale to właśnie z ich powodu korzystanie z nowej Nokii 3310 nie przypomina używania jej poprzednika.

Według wielu osób urządzenie to spodoba się seniorom, ale nie jest to prawda.

Spytałem kilka starszych osób, czy byłyby w stanie używać Nokii 3310, odpowiedź za każdym razem była negatywna. Powodem tego były małe rozmiary klawiszy, na których starsze osoby nie mogły znaleźć oznaczeń. Z tego powodu seniorzy potrzebujący prostego urządzenia raczej zdecydują się na inne telefony. Imponujący jest za to czas pracy telefonu, który wynosi około dwa tygodnie. To bardzo dużo. Nowa Nokia 3310 to telefon dla osób, które nie lubią za często podłączać ładowarki do prądu.

Nokia 3310

Nowa Nokia 3310 jest wyposażona wyłącznie w podstawowe funkcje, takie jak możliwość wykonywania połączeń telefonicznych oraz wysyłanie SMS-ów. Telefon pozwala też na instalowanie prostych gier Java. Jedną z nich jest preinstalowana na urządzeniu odświeżona wersja Snake'a.

Oprócz tego sprzęt sprawdzi się jako odtwarzacz muzyki, można też nim robić  niskiej jakości zdjęcia. Jednak do skorzystania z obu funkcji konieczne będzie dokupienie karty pamięci microSD o pojemności nie większej niż 32 GB. Telefon ma bowiem zaledwie 16 MB wbudowanej pamięci i mieści tylko 5-7 zdjęć lub kilka utworów muzycznych.

Nowa Nokia 3310 ma cenę niedopasowaną do swoich możliwości.

Kosztuje 269 zł, a w tej cenie można dostać model Nokia 230, który jest lepszym telefonem pod absolutnie każdym względem. W tej cenie można też kupić wzmacniane telefony z serii Hammer, które (w przeciwieństwie do Nokii 3310) są odporne na wodę oraz kurz. Telefony wyposażone tak jak nowa Nokia 3310 kosztują około 100 zł.

Dlatego należy pokusić się o stwierdzenie, że odświeżona Nokia 3310 jest zbyt droga jak na swoje możliwości i można rozważać jej kupno wyłącznie z powodu sentymentu. Osoby szukające bardzo prostego telefonu będą mogły go kupić już za kilkadziesiąt lub nieco ponad 100 zł, zaś ludzie mający do wydania na telefon kilka razy większą kwotę, będą mogły kupić urządzenie lepiej wykonane i o znacznie większych możliwościach.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
28 czerwca 2017, 15:55
Witam! [url=https://www.youtube.com/watch?v=-CPqES8tk1U]Tutaj[/url] jest pokazane dokładnie - z czego jest złożona nowa "Nokia 3310". Wystarczy, że jeden element (np. gniazdo słuchawek) się popsuje i cała płyta główna do wymiany :jezor: .
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto