A A A

Koncern Apple przyznał się do spowalniania iPhone'ów

28 grudnia 2017, 11:10 | Czytany 6017
Jeszcze przed Bożym Narodzeniem w we wszystkich serwisach branżowych i większości mainstreamowych pojawił się news o tym, że Apple celowo spowalniał starsze modele smartfonów, gdy pojawiały się ich następcy. Wiadomość ta natychmiast wywołała falę hejtu. Zagotowali się przeciwnicy, oburzyli się fanboje „jabłek".
Koncern Apple przyznał się do spowalniania iPhone'ów

Trochę dziwi mnie owczy pęd podsycany przez media społecznościowe. Od kilku lat używam starszego telefonu tej marki i - gdyby nie przeczytana informacja - nie zauważyłbym tego, że mój iPhone działa(ł) wolniej. Gdybym od czasu do czasu sprawdzał jego wydajność za pomocą benchmarku, może zirytowałbym się. Nie robię tego jednak ani regularnie, ani od wielkiego dzwonu. Wiele hałasu o nic.

Apple tłumaczy swoje posunięcie dbałością o użytkownika i argumentuje, że wraz z upływem czasu trwałość smartfonowego akumulatora maleje. Mimo że trudno polemizować z faktem starzenia się baterii, zasadność takiego postępowania nie specjalnie mnie przekonuje. Można było przecież przy okazji kolejnej aktualizacji sytemu dać użytkownikom wybór, dodając opcję zmniejszenia wydajności urządzenia kosztem żywotności baterii. I dodatkowo o decyzji tej powiadomić w mediach. Jest duże prawdopodobieństwo, że (prawie) wszyscy byliby zadowoleni...

Co ciekawe, dwóch kalifornijskich prawników postanowiło wytoczyć proces koncernowi. W pozwie dwóch świeżo upieczonych absolwentów prawa domaga się rekompensaty z powodu „poniesionych strat ekonomicznych i wyrządzenia innych szkód".

Biorąc pod uwagę rok ukończenia studiów obydwu panów, śmiem przypuszczać, że w starciu ze światowym producentem elektroniki użytkowej juryści przede wszystkim chcą zdobyć zarówno ostrogi, jak i sławę. Abstrahując od słuszności złożonej skargi.

Aktualizacja: Apple przeprosiło i zaoferowało rekompensatę - więcej informacji TUTAJ

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto