A A A

Nokia 3310 cieszy się większym zainteresowaniem niż sztandarowe smartfony

8 marca 2017, 13:30 | Czytany 669
Moda na retro ma się doskonale. Zainteresowanie tegoroczną Nokią 3310 jest większe niż sztandarowymi smartfonami takimi jak Huawei P10, LG G6 oraz Sony Xperia XZ.
Nokia 3310 cieszy się większym zainteresowaniem niż sztandarowe smartfony

Informacje takie ujawnił Carphone Warehouse, jedyna firma, która pozwala na zamawianie nowych smartfonów oraz telefonu Nokii. Przedstawiciele firmy wprost mówią, że poziom zapotrzebowania jest ogromny jak na prosty telefon służący przede wszystkim do dzwonienia i wysyłania wiadomości SMS.

Informacje o ogromnym zainteresowaniem Nokią 3310 potwierdza też firma badawcza Captify.

Według niej po przedstawieniu nowego telefonu, zainteresowanie marką Nokia w sieci wzrosło o 797 proc., do poziomu 30 miliardów prób wyszukiwania informacji w ciągu miesiąca. Wzrosło też zainteresowanie kultową grą „Snake". Oprócz informacji na temat specyfikacji, zdjęć i ceny nowej Nokii 3310, ludzie wyszukiwali przede wszystkim informacji na temat dostępności tego telefonu u operatorów.

Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ sam zauważam ogromne zainteresowanie tym niepozornym telefonem. W trakcie targów Mobile World Congress 2017 w Barcelonie, to właśnie materiały dotyczące Nokii 3310 cieszyły się największą popularnością. Większą niż teksty na temat wszystkich innych zaprezentowanych urządzeń.

Jednak to mogła być tylko lokalna anomalia, prawda? Dlatego dane na temat zainteresowania nowymi urządzeniami sprawdziliśmy też w Google Trends. Okazało się, że Nokia 3310 zdecydowanie wygrywa w zestawieniu. Daleko, daleko za nią znajdują się modele Huawei P10 oraz LG G6, a na samym dnie stawki jest Sony Xperia XZ Premium.

Nokia 3310 Zainteresowanie

Nie wiem jednak, czy zainteresowanie Nokią 3310 przełoży się na jej sprzedaż.

Jest to bowiem telefon, którego zdecydowana większość z nas nie potrzebuje. Z drugiej jednak strony jego cena ma wynieść zaledwie 49 euro. Będzie on na tyle tani, praktycznie każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić.

Dodatkowo może okazać się, że zainteresowanie Nokią 3310 w Carphone Warehouse jest duże, ponieważ praktycznie nigdzie indziej nie da się go kupić. Sztandarowe smartfony są lub będą dostępne wszędzie, więc zainteresowanie kupnem jest rozbijane na wiele podmiotów. Na uruchomienie zamówień przedpremierowych na nową Nokię 3310 zdecydowało się niewielu sprzedawców. Dlatego ci, którzy się na to zdecydowali, widzą ogromne zainteresowanie tymi sprzętami.

Tegoroczna Nokia 3310 okazała się świetną promocją dla chińskiego HMD, które przez następne 10 lat będzie tworzyć telefony na licencji fińskiej firmy. Jednak ona nie wystarczy, by dłużej utrzymać się na rynku. Pod marką Nokia muszą być wydawane bardzo dobre i atrakcyjne cenowo urządzenia. W przeciwnym razie ponownie zniknie ona z rynku i prawdopodobnie już nigdy na niego nie powróci.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto