A A A

Prisma - Najciekawsza aplikacja do zdjęć dostępna na Androidzie!

21 lipca 2016, 08:20 | Czytany 377
Jeżeli chociaż w minimalnym stopniu interesujecie się mobilnymi aplikacjami lub macie konta w portalach społecznościowych, z całą pewnością słyszeliście o programie Prisma. Mówi się, że ta niezwykle ciekawa aplikacja umożliwiająca nakładanie na zdjęcia artystycznych filtrów może niebawem zyskać popularność taką jak Instagram lub Snapchat. Prisma właśnie trafiła na Androida.
Prisma - Najciekawsza aplikacja do zdjęć dostępna na Androidzie!

Aktualizacja do artykułu - Prima jest już oficjalnie dostępna na Androida. Można ją pobrać tutaj.

Póki co nie było to możliwe, ponieważ program ten był dostępny tylko na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, które stanowią zaledwie kilkanaście procent całego rynku przenośnych sprzętów. Jednak mimo to aplikacja Prisma bardzo szybko rozeszła się po sieci. By się o tym przekonać, wystarczy sprawdzić hashtag #prisma na Instagramie. Za jego pomocą oznaczono ponad 800 tys. zdjęć. Jest to też świetna okazja do zapoznania się "na sucho" z możliwościami programu. Na pewno będziecie pod wrażeniem.

To jednak tylko ułamek potencjalnej popularności Prisma.

By wszyscy (lub chociaż niemal wszyscy) zainteresowani mogli go zainstalować, musi on być dostępny na sprzętach z systemem Android, pod kontrolą którego działa ponad 80% smartfonów. Wygląda na to, że twórcy Prisma właśnie to zrozumieli. Program ten bowiem właśnie trafił na mobilną platformę Google'a. Na razie wyłącznie w formie zamkniętej wersji beta, ale w przeciągu kilku tygodni będą mogli z niego skorzystać wszyscy zainteresowani. Na razie wiadomo, że program będzie prezentował się identycznie jak na wersji stworzonej z myślą o systemie iOS.

Prisma

Innym sposobem na skorzystanie z Prisma jest pobranie pliku instalacyjnego o rozszerzeniu *.APK i zainstalowanie go.

Jednak do zrobienia tego konieczne jest częściowe wyłączenie zabezpieczeń systemu Android. Dlatego jeżeli pobierzecie plik z niezaufanego źródła (innego niż APKMirror), możecie pobrać zainfekowaną wersję aplikacji i narazić się na kłopoty oraz dodatkowe koszty. Zagrożenie to nie jest zmyślone i należy traktować je w pełni poważnie.

Sytuacja wyglądała podobnie w przypadku aplikacji Pokemon Go, którą do ostatniej soboty dało się pobrać tylko w nieoficjalny sposób. Mnóstwo osób pobierało zawirusowane wersje gry i infekowało swój sprzęt. Dlatego jeżeli nie macie przynajmniej średnio-zaawansowanej wiedzy dot. systemu Android i nie potraficie ocenić, jakie uprawnienia są niezbędne o działania konkretnej aplikacji, poczekajcie na oficjalną premierę Prisma w Google Play Store lub zapiszcie się do oficjalnych zamkniętych testów tego programu.


Tagi: instagram
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto