A A A

Przymiarki do chipowania?

24 maja 2020, 08:20 | Czytany 170
Dziś może temat mało związany z IT, ale elektronika wszczepiana pod ludzką skórę chyba łapie się do tej kategorii, no nie?
Przymiarki do chipowania?

Na początek będzie trochę nudnie, a później ciekawiej (mam nadzieję), bo z przytupem. Otóż 18 maja 2020 roku z dwóch firm amerykańskiej Alivecel i polskiej Hemp & Wood powstała spółka joint venture AliveHealth z siedzibą w Warszawie. Niby nic, ale w „Raporcie bieżącym 23/2020" Komisji Nadzoru Finansowego czytamy:

„Celem AliveHealth będzie oferowanie systemów monitorowania zdrowia w postaci implantu wszczepianego użytkownikom w dłoń między kciukiem a palcem wskazującym. AliveHealth prowadzić będzie badania (R&D) w zakresie produkcji żywych komórek w celu pomiaru i wykrywaniu białek wytwarzanych przez wirusy COVID/SARS/MERS, a także markerów glukozy, insuliny, nowotworów, zawału serca i innych. Monitorowanie »in vivo« będzie się odbywać w czasie rzeczywistym."

I jeszcze trochę Was, drodzy Czytelnicy, pomęczę lekturą raportu:

„Markery zastosowane w implancie będą umożliwiały natychmiastowe wykrycie ognisk wirusowych czy też innych chorób."

Dalej firma podkreśla, że wszczepy będą wydajniejsze, skuteczniejsze od obecnie stosowanych (ich trwałość wynosi miesiąc, dwa), gdyż jej produkty trzeba będzie wymieniać co pół roku lub rok a „lub nawet dłużej". Zrazu tu i ówdzie w sieci podniosły się głosy, że będą nas czipować. Nie lubię spiskowych teorii, ale zastanawiam się, czy w istocie tak będzie. Może nie tak szybko, gdyż umowy z producentem mikro- czy nanoimplantów nie podpisał żaden organ naszego państwa. Ale gdyby jednak przyszło komuś do głowy wprowadzić masowe wszczepianie elektroniki, oświadczam, że za nic nie dam sobie tego zrobić. Nie ma takiej ceny. Nie zrobię tego nawet wtedy, gdybym nie mógł do końca życia opuścić miejsca zamieszkania.

fot. 123RF


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto