A A A

Qualcomm kasuje najsłabsze Snapdragony. Tym mianem będą określane tylko mocne układy

17 marca 2017, 14:20 | Czytany 238
Qualcomm Snapdragon nie jest już marką procesorów. Teraz to oznaczenie całej platformy mobilnej. Działanie to może wydawać się dziwne, ale wbrew pozorom jest w nim naprawdę sporo sensu.
Qualcomm kasuje najsłabsze Snapdragony. Tym mianem będą określane tylko mocne układy

Qualcomm tak mocno promował markę Snapdragon na całym świecie, że... wyszło mu to za dobrze. Obecnie brand Snapdragon cieszy się zdecydowanie większą rozpoznawalnością niż Qualcomm. Nie powinno to szczególnie nikogo dziwić, ponieważ z podobnym problemem zmagają się wszystkie firmy tworzące podzespoły. Nawet tak ważne jak AMD, Nvidia oraz Intel. Każdy użytkownik komputera wie, że w jego maszynie znajduje się Core i3, i5 lub i7, Radeon lub GeForce. Ale mało który zdaje sobie sprawę z tego, jaka firma odpowiada za budowę konkretnego komponentu.

Qualcomm chce wykorzystać siłę marki Snapdragon.

Zamierza pokazać światu, że oznacza ona coś więcej niż procesor. Że jest to skomplikowany układ będący połączeniem rdzeni procesora, układu graficznego, procesora sygnałowego, modelu, a także innych komponentów oraz oprogramowania, które pozwala tym wszystkim elementom efektywnie współpracować. Produkty Qualcomma pozostaną te same. Amerykanie po prostu postanowili zmienić określające je słowo.

I ma to wiele sensu.Procesor dawno temu mogliśmy znaleźć w pececie, tak samo jak modem i kartę graficzną. Teraz te wszystkie elementy są zintegrowane w jednym układzie spotykanym w komputerach, smartfonach oraz tabletach. Qualcomm chce pokazać, że chipy ich autorstwa to nie tylko procesor, ale coś więcej. To nawet nie procesor (CPU) ze zintegrowaną kartą graficzną (iGPU). To cały mózg smartfona mieszczący się w malutkim kawałku krzemu.

Snapdragon to zaawansowany układ, którego nie można określić pospolitym mianem procesora.

Właśnie dlatego mianem Snapdragonów będą określane tylko niektóre chipy. układy ze średniej i wysokiej półki cenowej. Z tego powodu najsłabsze układy z serii 200 nie będą już oznaczane jako Snapdragon. Świat będzie je znać po prostu jako chipy Qualcomma. Kolejne tanie układy, które stosuje się na przemian z modelami MediaTeka, SpreadTruma i wielu innych firm kojarzonych wyłącznie przez największych entuzjastów mobilnego świata.

Żródło: Anandtech


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto