A A A

Reakcja na Instagramowe czystki obnażyła naszą prawdziwą, narcystyczną naturę

19 stycznia 2015, 09:30 | Czytany 202
Jakiś czas temu z Instagramu zniknęły sztuczne konta, których działalność można było uznać za spamerską. Wiadomość ta powinna ucieszyć większość użytkowników, jednak przyniosła odwrotny efekt. Wszystko przez narcyzm i chęć bycia podziwianym.
Reakcja na Instagramowe czystki obnażyła naszą prawdziwą, narcystyczną naturę

Instagram wziął się za porządki w sposób bardzo skrupulatny. Bardzo dobrze widać to po największych kontach w serwisie. Oficjalne konto Instagrama straciło niemal 19 milionów lub ponad 29% fanów. Jest to największy spadek w serwisie, ale na zestawieniu przygotowanym przez jednego z użytkowników widać, że istnieją mniejsze konta, na których nawet połowa obserwujących została skasowana.

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zadowolony z takiego postępowania serwisu.

Nie lubię oszukańczych reklam i spamu w żadnej postaci, także w formie fanów, obserwujących czy subskrybentów. Niestety mojego entuzjazmu nie podzielają nastolatkowie i cewebryci, u których liczba śledzących znacznie się zmniejszyła. Oskarżają oni Instagrama o to, że zabrał im fanów, jednocześnie nie zauważając, że... tak naprawdę zrobił im przysługę.

Każdy rozumiejący Internet człowiek wie, że mniejsza liczba bardziej zaangażowanych kont jest lepsza od ogromnej rzeszy martwych dusz. Instagram kasując je zapewnił użytkownikom lepsze współczynniki interakcji i sprawił, że będą lepiej postrzegani między innymi przez agencje marketingowe. Reklamodawcy nie patrzą już tylko na zasięg danej osoby, ale też na stopień interakcji jej fanów oraz jej profesję i reputację. Jeśli chcesz zaprezentować w Internecie ciekawy samochód, zrobisz to przy pomocy dziennikarza lub blogera motoryzacyjnego lub lifestyle'owego, a nie sławnej piosenkarki. To u osoby siedzącej w temacie zaangażowanie fanów będzie największe.

Instagram

Cała ta sytuacja pokazuje również, że media społecznościowe zjadły swój własny ogon.

Początkowo miały służyć do komunikowania się ze znajomymi, sąsiadami i szeroko rozumianą lokalną społecznością. Z kolei teraz niemal każdy chce być celebrytą. Ludzi interesują tylko liczby znajdujące się przy ich koncie. Więcej fanów, więcej znajomych, więcej obserwujących! Może mam za małe parcie na szkło jak na swoją branżę, ale zupełnie tego nie łapię. Jeśli jesteś ciekawy, ludzie będą cię śledzić, jeśli im nie pasujesz - nie. Czy da się tu czegoś nie rozumieć?

Ten pęd do internetowej sławy uświadomił mi też jedną rzecz. Internet przestaje czymkolwiek różnić się od telewizji. Choć cały czas rzesze nastolatków chlubią się tym, że nie mają telewizora i nie oglądają bezsensownych programów, to nie mają problemów z przewijaniem przez pół dnia kwejka. Albo oglądaniem filmów i zdjęć lokalnych cewebrytów, których największym osiągnięciem jest posiadanie ładnej buźki lub robienie nieśmiesznych, a często też niebezpiecznych żartów. Jak widać, media zmieniają się bardzo szybko, w przeciwieństwie do ludzi. Skoro większość z nas lubiła płytką rozrywkę, nie mogło się to zmienić ot tak, niestety.

Dlatego zanim wyśmiejesz kogoś, bo ogląda program prowadzony przez Ibisza lub innego Kubę Wojewódzkiego, przejrzyj swoje ulubione miejsca w Internecie. Jeśli znajdziesz tam Wardęgę lub inne Abstrachuje, będę miał dla Ciebie przykrą wiadomość. Niczym nie różnisz się od gościa siedzącego z piwem przed telewizorem, a twój idol od gwiazdy tańczącej na lodzie.

Teraz musisz z tym żyć.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
zeki
zeki
19 stycznia 2015, 10:12
Jeśli komuś ubyło 50% fanów to ja się nie dziwię, że się piekli. Można sobie gadać o martwych kontach i braku pożytku z posiadania takowych fanów, ale czym innym jest powiedzieć mam pół miliona fanów, a czym innym mam 250 tys. fanów. Nikogo wskaźniki nie obchodzą bo i który z fanów jest w stanie je pojąć? A zwykłą cyferkę owszem.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto