A A A

Sekretne życie pszczół

11 sierpnia 2014, 08:50 | Czytany 177
Upowszechnienie wszelkiego rodzaju sprzętu do nagrywania sprawiło, że rejestrujemy rzeczy ciekawe, głupie, lub wręcz intymne. Powszechny dostęp do sieci sprawił natomiast, że wiele z tych materiałów trafia do internetu. Niektóre są nawet ciekawe.
Sekretne życie pszczół

Możliwość zobaczenia jak wygląda miejsce do którego jedziemy, jaka panuje w nim pogoda lub jak wyglądają korki na ulicach to przykłady na użyteczne zastosowanie kamer podpiętych do internetu. Można je znaleźć na przykład pod adresami:

http://www.traxelektronik.pl/pogoda/kamery/

http://www.worldcam.pl/mapa-polski.html

http://kamery.interia.pl/

http://kamery.topr.pl/

To przykład bardzo funkcjonalnego wykorzystania nowoczesnych, choć wcale nie tak bardzo zaawansowanych technologii. Wiadomo jednak, że w internecie najlepiej oglądają się koty i głupoty. Siłą rzeczy nie mogło więc zabraknąć także takich kamer. O ile jednak trudno znaleźć kamerę przed którą ktoś stale by się wygłupiał to odszukanie takiej, która pokazuje pokój z baraszkującymi kociakami to dosłownie kwestia kilku kliknięć.

http://explore.org/live-cams/player/kitten-rescue-cam

http://www.shadowcats.net/kitty-cam.php

http://www.liveanimals.tv/cats-kittens/

Ponieważ na koty jakkolwiek zabawne by nie były nie można patrzeć bez końca, warto tez rzucić okiem na inne ciekawe miejsca naszego globu. Zwłaszcza te do których tak prędko, albo w ogóle, nie dotrzemy. Na szczęście istnieje sporo stron agregujących kamery ustawione właśnie w takich miejscach, dzięki czemu możemy choć przez chwile zapomnieć o tym gdzie się znajdujemy i w ciągu kilkunastu minut odbyć wirtualną wycieczkę po całym świecie.

http://www.earthcam.com/top25/2013/?page=cams

http://www.mybeachcams.com/

http://www.camvista.com/scotland/index.php3

Jednak także w naszym kraju można czasem spotkać ciekawą inicjatywę wykorzystania kamer internetowych. W Technikum Pszczelarskim w Pszczelej Woli w specjalnym ulu zainstalowano kamery, dzięki którym można obserwować życie pszczelej rodziny. Video relacja dostępna jest codziennie w godzinach od 6:00 do 22:00.

 

Ul, z którego nadawana jest relacja video, został w całości zbudowany od podstaw i zasiedlony nową rodziną pszczelą liczącą ok. 20 tysięcy osobników. W celu łatwej identyfikacji, królową-matkę oznaczono na grzbiecie zieloną kropką. Znajdujące się w środku konstrukcji kamery rejestrują wnętrze ula, nie wpływając na zachowania owadów,

www.zycieula.pl

 

 

 


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto