A A A

Sprawdzamy myPhone 1075 - tani "dziadkofon" z Biedronki

14 grudnia 2014, 17:40 | Czytany 15851
Do oferty sieci Biedronka trafił nowy telefon dla seniorów - myPhone 1075. Jest on dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie 89 zł, dzięki czemu może okazać się dobrym prezentem dla dziadków lub rodziców. Postanowiłem sprawdzić, czy rzeczywiście warto kupić to urządzenie.
Sprawdzamy myPhone 1075 - tani

Zawartość pudełka

W zestawie z myPhone 1075 otrzymujemy ładowarkę, kabel USB, słuchawki oraz stację dokującą, dzięki której ładowanie telefonu będzie łatwiejsze, a telefon zawsze będzie znajdował się w jednym miejscu. Oprócz tego do telefonu dołączony jest z starter sieci tu biedronka, dzięki czemu sprzęt można kupić także osobom, które do tej pory nie posiadały żadnego telefonu komórkowego oraz własnego numeru.

myPhone 1075

Wygląd telefonu

myPhone 1075 cechuje się stonowanym wyglądem, charakterystycznym dla telefonów tej klasy. Z przodu możemy zobaczyć mały, 2,2-calowy ekran, oraz 18 bardzo dużych przycisków, na których znajdują się bardzo wyraźne oznaczenia. Z całą pewnością nawet osoba ze słabym wzrokiem nie będzie mieć problemów z rozpoznaniem ich. Główna część obudowy jest wykonana z matowego plastiku w kolorze szarym lub białym, zależnie od tego jaką wybierzemy w sklepie. Pozostałe elementy telefonu, takie jak klawisze, obwódka ekranu oraz obwódka całego urządzenia są w kolorze czarnym.

myPhone 1075

Na lewym boku urządzenia znajduje się suwak umożliwiający włączenie latarki, zaś na jego dolnej części możemy zobaczyć lampkę oraz złącza ładowania: microUSB oraz stacji dokującej. Z kolei po odwróceniu telefonu możemy zobaczyć aparat oraz przycisk SOS. Po jego naciśnięciu telefon wydaje z siebie bardzo głośny sygnał alarmowy, a następnie dzwoni pod wcześniej zdefiniowany numer.

myPhone 1075

Jakość wykonania

Nie można też złego słowa powiedzieć na jakość wykonania myPhone'a 1075. Mimo że sprzęt ten kosztuje mniej niż 100 zł, został wykonany z bardzo dobrej jakości plastiku. Jest on twardy, nie trzeszczy i nie ugina się pod naciskiem palców. Obudowa telefonu jest spasowana idealnie i nie ma żadnych szpar. Nieco gorzej prezentują się przyciski telefonu, które zostały zrobione z błyszczącego plastiku nieco gorszej jakości. Z tego powodu łatwo pojawiają się na nich odciski palców, zupełnie inaczej niż na innych elementach telefonu. Na szczęście po użyciu kawałka materiału zabrudzenia równie łatwo znikają.

myPhone 1075

Funkcje

Pod względem funkcji myPhone 1075 prezentuje się zupełnie standardowo jak na telefon. Można za jego pomocą dzwonić i wysyłać SMS-y. Dodatkowo umożliwia on na zapisywanie kontaktów w zwykłej książce telefonicznej, jak też jej odpowiedniku wyposażonym w zdjęcia odbiorców. Niestety telefon nie umożliwia wysyłania plików graficznych, chyba że za pośrednictwem Bluetooth. Nie zabrakło tu też kalendarza, alarmu, kalkulatora i menadżera plików. Z kolei z mniej standardowych funkcji zastosowano tu aparat (z funkcją lupy), przeglądarkę zdjęć, radio FM i odtwarzacz audio. Warto dodać, że aparat ma matrycę o bardzo małej rozdzielczości 0,3 Megapiksela i jest pozbawiony lampy błyskowej. Przez to cechuje się tragiczną jakością zdjęć, ale niczego innego się nie spodziewałem.

myPhone 1075

Widać tu brak logiki w budowie, ponieważ aparat ma funkcję latarki. Gdyby diodę umieszczono nie na dole urządzenia, a obok aparatu, kamera i lupa byłyby przydatne też w kiepskich warunkach oświetleniowych. A na razie nie są. Kolejną niekonsekwencją jest fakt, że telefon nie ma gniazda słuchawkowego. Jednak mimo to ma kartę pamięci, na której można umieścić pliki audio, ma też funkcję radia i odtwarzacza muzycznego. Dodanie gniazda słuchawkowrgo znacznie rozszerzyłoby możliwości telefonu i sprawiłoby, że możliwe byłoby słuchanie radia lub muzyki bez przeszkadzania innym, w samotności.

Obsługa

Korzystanie z myPhone 1075 jest bardzo łatwe i nie sprawia jakichkolwiek problemów. Wszystko dzięki zastosowaniu dużych przycisków z bardzo czytelnymi oznaczeniami. Telefon pod względem obsługi przypomina stare telefony firmy Nokia, co jest bardzo dobrym zabiegiem, bo urządzenia te w Polsce kiedyś cieszyły się dużą popularnością. Z tego powodu istnieje duże prawdopodobieństwo, że użytkownik myPhone'a 1075 wcześniej z nich korzystał. Dzięki temu nie będzie musiał zmieniać swoich przyzwyczajeń i uczyć się nowego sposobu odblokowywania urządzenia czy układu menu,

myPhone 1075

Korzystanie z telefonu jest naprawdę przyjemne i nie powinno nikomu sprawić wrażenia Dopiero po próbie korzystania z dodatkowych funkcji zaczynają się trudności. Radio FM oraz odtwarzacz muzyki mają tak nieintuicyjne sterowanie, że korzystanie z tych funkcji wymagało losowego szukania odpowiednich klawiszy. Każe to podejrzewać, że większość użytkowników będzie mieć bardzo duże problemy z wykorzystaniem pełni możliwości tego sprzętu.

Podsumowanie

myPhone 1075 to bardzo ciekawy sprzęt i jeden z najciekawszych klasycznych telefonów dostępnych na rynku. Jest bardzo dobrze wykonany, ma podstawowe funkcje, a korzystanie z jego jest przyjemnością. Ma kilka wad w budowie, przez co korzystanie z bardziej zaawansowanych funkcji jest dosyć trudne. Jednak ogólnie jest to bardzo dobre urządzenie, warte swojej ceny wynoszącej zaledwie 89 zł. Zwłaszcza, że z urządzeniem dostajemy też stację dokującą, która ułatwi zastąpienie komórką telefonu stacjonarnego. myPhone 1075 jest to idealne urządzenie dla seniora i dla wszystkich osób, które potrzebują telefonu wyłącznie do podstawowych, niemultimedialnych funkcji.

Nic, tylko kupować!


Ocena:
Oceń:
Komentarze (7)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
dziadziol
3 stycznia 2015, 17:44
[/b].:wpieniony: Jak uruchomić nowy fon 1075, wkładam baterie, podłączam ładowanie i czerwoną słuchawką próbuję go włączyć, żadnej reakcji nic, co robię źle lub czego jeszcze nie zrobiłem. Pomocy bo mnie zaraz szlag trafi z tym ......
avatar
lunatic
28 grudnia 2014, 14:20
Ja go kupiłem w końcu na prezent i dziadek zadowolony był bardzo. Sam pewnie by się też nie zdecydował sobie kupić "bo przecież mam i działa". Nie ważne, że mu niewygodnie, ale nowego sobie nie kupi. No to dostał na prezent i już problemu nie ma. ;)
avatar
~Anonim
23 grudnia 2014, 14:06
Witam! Moja Mama też narzeka na małe klawisze w obecnie używanej "Nokii 7610 Supernova", a jeszcze bardziej (chyba) na małe literki na wyświetlaczu. Powiększyłem maksymalnie, ale to jeszcze za mało. A mówi, że póki jej ten działa, to nie będzie wydawać kasy na nowy. Ale trochę mi się nie podoba określenie "dziadkofon". Lepiej brzmi - "telefon dla seniora".
avatar
lunatic
21 grudnia 2014, 23:54
Chyba dziadkowi kupie ten telefon na święta. Ostatnio mówił, że go denerwują małe klawisze w noki.
gralko
gralko
18 grudnia 2014, 14:57
moja dziewczyna ma smarfona z tej firmy i się spradza do podstawowych rzeczy ;)
baher
baher
17 grudnia 2014, 14:45
Mnie ta marka pozytywnie zaskoczyła, po prostu zwykły smartfon który działa ;)
wojownikhaha
wojownikhaha
14 grudnia 2014, 17:51
Jakim cudem feature phone mają obszerniejsze teksty, a smartfony A6 (z którego w dodatku nic nie wynika)?
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto