A A A

Stacjonarny komputer przenośny

7 kwietnia 2016, 15:40 | Czytany 764
Komputer stacjonarny nie musi być nudnym urządzeniem stojącym w rogu pokoju na biurku. Najnowsze modele można łatwo wykorzystywać w kreatywny sposób w całym domu. Doskonałym przykładem jest komputer all-in-one Lenovo YOGA Home 500.
Stacjonarny komputer przenośny

Komputer typu all-in-one dla wielu osób jest znacznie lepszym rozwiązaniem od klasycznego peceta, bo prezentuje się od tego ostatniego znacząco lepiej. Nic w tym dziwnego, skoro nie ma zazwyczaj nieciekawej jednostki centralnej, bo wszystkie podzespoły są umieszczone w obudowie „monitora". Do tego odpada nieestetyczna plątanina kabli. Nie zmienia to jednak faktu, że all-in-one nadal jest komputerem stacjonarnym, zasadniczo nie nadającym się do przenoszenia.

Wyjątkiem od tej reguły jest Lenovo YOGA Home 500, który ze względu na kilka ciekawych rozwiązań bije samodzielnie złożony komputer na głowę.  YOGĘ od klasycznych konstrukcji all-in-one odróżnia to, że może pełnić funkcję tabletu. Nie ma jednak nic wspólnego z urządzeniami wykorzystującymi system Android i nie próbuje ich naśladować. YOGĘ po prostu bardzo łatwo można położyć na stole, zmieniając klasyczny komputer w tablet. Komputer nie ma klasycznej podstawki monitora. Ekran opiera się bezpośrednio na stole. Podpórka utrzymująca urządzenie w pionie jest wyjątkowo łatwa do złożenia i wystarczy popchnąć ekran do tyłu, aby się złożyła. Położony na płasko komputer uruchamia interfejs Aura przystosowany do obsługi niezależnie z której strony ekranu siedzi użytkownik. Dzięki aplikacjom, które można pobrać ze sklepu Lenovo, w tej pozycji komputer doskonale nadaje się do rozrywki, pełniąc np. rolę planszy do gry. W zestawie znajdziemy też pionki do gry Air Hockey.

Zwarta obudowa z podporą, która jest na tyle mocna, że może służyć za uchwyt do noszenia komputera, YOGA aż prosi się o to, aby użytkownik zabrał ją ze sobą gdy zmienia miejsce pracy. W wypadku klasycznego komputera nie ma takiej możliwości, bo pecet jest uwiązany do jednego miejsca przez konieczność zasilania z gniazdka. Tutaj problem ten rozwiązano wbudowując z komputer akumulator wystarczający na 3 godziny pracy. To wystarczająco dużo, aby przenieść komputer w inne miejsce lub zabrać go do ogrodu zamiast gazety, czy płótna do malowania, albo do kuchni gdzie potrzebny jest interaktywna książka kucharska.

Jeżeli chodzi o wnętrze komputera to YOGA nie odstaje pod względem wydajności od większości klasycznych komputerów. W jej wnętrzu znajduje się procesor Intela najnowszej generacji - zależności od wersji jest to i3-5005U lub i5-5200U. Karta graficzna Nvidia GeForce 920A wystarczy z powodzeniem do uruchomienia mniej wymagających gier. Hybrydowy dysk twardy ma pojemność 1 TB, a za komunikację odpowiadają moduł Wi-Fi w standardzie 802.11 a/c oraz Bluetooth 4.0 i NFC. YOGA ma też porty USB 3.0 i czytnik kart pamięci.

 

 

 


Tagi: Lenovo
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
EUROPA
EUROPA
8 kwietnia 2016, 09:33
Kamerę ma??? Niiiiiii
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto