A A A

Ten kalendarz adwentowy... włączysz na swoim komputerze lub smartfonie

2 grudnia 2015, 20:40 | Czytany 826
Kiedyś kalendarz adwentowy miał formę pudełka z czekoladkami, z kolei dzisiaj jego rolę może pełnić strona internetowa lub aplikacja. Nie wierzycie? Spójrzcie zatem na przygotowaną przez Google usługę Trasa Świętego Mikołaja, która każdego dnia, aż do Wigilii, będzie udostępniać jedną cyfrową niespodziankę.
Ten kalendarz adwentowy... włączysz na swoim komputerze lub smartfonie

Warto pamiętać, że Google już od kilku lat pozwala nam w ten sposób przygotowywać się do świąt. Z każdym rokiem firma stara się rozbudowywać to narzędzie, dzięki któremu staje się ono coraz lepsze. W tegorocznej wersji Trasy Świętego Mikołaja stworzono na nowo wioskę Świętego Mikołaja oraz wprowadzono nowe aktualizacje i gry. Google dodał też możliwość śledzenia podróży za pomocą urządzeń z systemami Android Wear oraz Android TV.

Po wejściu na odpowiednią stronę lub uruchomieniu aplikacji mobilnej możliwe będzie zapoznanie się z cyfrową wersją wioski Świętego Mikołaja. Z niej z kolei możemy dostać się do ciekawostek dotyczących zwyczajów świątecznych oraz... ekologii. Wszystkie treści są dostępne w naszym języku, więc bez problemu zapoznają się z nimi również polskie dzieci. Oprócz tego Google udostępnił możliwość ubrania elfów, które za ponad trzy tygodnie wyruszą w trasę po całym świecie. Inne ciekawe zawartości to gra prezentująca podstawy logiki oraz film przedstawiający opieszałość Świętego Mikołaja. Kolejne atrakcje będziemy poznawać w ciągu następnych dni prowadzących do Wigilii.

Ostatnią z nich będzie możliwość śledzenia trasy Świętego Mikołaja, który przez 24 godziny zdąży objechać niemal całą planetę i wręczyć zabawki praktycznie wszystkim dzieciom. Tam, gdzie Święty Mikołaj nie da rady, pod koniec grudnia lub na początku stycznia wyręczy go jego wschodni kolega po fachu - Dziadek Mróz. Jeśli Wasze dziecko zaczyna wątpić w istnienie Mikołaja, pokażcie mu tę stronę lub usługę. Chyba nie ma bardziej wiarygodnego źródła informacji na temat naszego ulubionego Świętego.

By skorzystać z Trasy Świętego Mikołaja, wystarczy mieć praktycznie dowolny komputer z nową przeglądarką Internetową. Z kolei do skorzystania z tej usługi w formie aplikacji potrzebny będzie smartfon lub tablet z systemem Android 4.0 lub nowszym. Zdecydowanie polecam sprezentowanie dzieciom kalendarza adwentowego właśnie w tej formie. Nie tylko nie zawiera on zbędnych kalorii i nie wpłynie negatywnie na zdrowie i wagę dziecka, ale też poprawi jego kondycję, przynajmniej tę umysłową. Wraz ze swoim dzieckiem codziennie odkrywaj magię nadchodzących świąt!


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto