A A A

Uber wjeżdża na Śląsk. Mieszkańcy Katowic pojadą nim lada dzień!

15 maja 2016, 18:50 | Czytany 13720
Uber, czyli najciekawsza alternatywa dla taksówek, do tej pory był dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu. Jednak już w najbliższych dniach usługa ta wystartuje również w Katowicach oraz innych miast należących do Górnośląskiego Związku Metropolitalnego.
Uber wjeżdża na Śląsk. Mieszkańcy Katowic pojadą nim lada dzień!

Kiedy dokładnie Uber wystartuje w Katowicach?

Według nieoficjalnych, ale bardzo wiarygodnych doniesień Uber wystartuje na Śląsku już 19 maja o godzinie 8:00. Oznacza to, że zamówienie przejazdu będzie możliwe już w czwartkowy poranek. Informację tę Uber przekazał swoim najlepszym kierowcom i zaprosił ich do współpracy w nowym mieście. Jest to całkiem niezła propozycja, zwłaszcza że na początku swojego działania w danym mieście Uber wyjątkowo rozpieszcza zarówno kierowców, jak też klientów.

Ci pierwsi mogą liczyć na stawki gwarantowane oraz specjalny system bonusowy. Z kolei klienci otrzymują od jednego do kilku darmowych przejazdów. W ten sposób Uber pozwala wszystkim wypróbować swoje usługi i przekonać się, że pod względem wygody i ceny przewyższają one taksówki. Przykładowo, gdy Uber startował w Poznaniu i Wrocławiu, każdy nowy klient miał prawo aż do pięciu bezpłatnych przejazdów. W usłudze warto zarejestrować się wcześniej, ponieważ w dniu debiutu usługi serwery Ubera będą przeciążone, zaś zarejestrowanie się w usłudze będzie czasochłonne i trudne.

Ile kosztuje Uber? Jak jeździć za darmo?

Darmowy przejazd można uzyskać poprzez użycie kodu lub linka polecającego. Jego użycie sprawia, że po jednym przejeździe otrzymuje zarówno osoba polecająca, jak też polecana. By otrzymać darmowy przejazd, należy zarejestrować się w Uberze za pomocą tego linku lub podczas rejestracji podać kod b1y8wqqxue. Wówczas otrzymacie darmowy przejazd o wartości 25 zł, a taki sam bonus dostanę też ja. Wbrew pozorom kwota ta wystarczy na całkiem długi przejazd, ponieważ cennika Ubera jest bardzo atrakcyjny. Opłaty wynoszą tu 7 zł za "trzaśnięcie drzwiami", 1,4 zł za przejechany kilometr i 0,35 zł za minutę jazdy.

Warto jednak pamiętać, że ceny przejazdów zależą od zainteresowania usługą. Jeśli to będzie duże, pojawi się mnożnik, a cena przejazdu wzrośnie o kilkanaście, kilkadziesiąt lub nawet kilkaset procent. Ostatni przykład jest skrajny, ale można go zaobserwować chociażby w sylwestra lub w czasie imprez masowych. Nie jest to jednak pułapka na klientów, bo droższy przejazd trzeba kilkukrotnie potwierdzić. Pomyłka nie jest tu praktycznie możliwa.

Jak korzystać z Ubera?

Po zarejestrowaniu się w usłudze za pomocą tego linka należy pobrać aplikację Uber z Google Play, Windows Store lub AppStore i zalogować się do niej. Konieczne jest podanie danych karty płatniczej, ponieważ w Uberze nie da się płacić gotówką. Po podaniu niezbędnych danych pojawi się mapa. Wtedy należy wprowadzić adres lub upuścić pinezkę na preferowanym miejscu odbioru. Kierowca pojawi się w ciągu kilku minut.

Aplikacja pozwala sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się kierowca, a przed zamówieniem przejazdu można też sprawdzić jego przewidywaną cenę. Korzystając z Ubera nie trzeba też martwić się o drobne. Płatności są automatycznie przetwarzane przez kartę płatniczą lub kredytową podłączoną do konta Uber. Jeżeli jedziecie w większym gronie, możecie łatwo podzielić się opłatą za przejazd. Dokładną instrukcję korzystania z Ubera znajdziecie w najnowszym numerze PC Format, do którego kupna gorąco zachęcam.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto