A A A

W nowym 3D Marku pojawił się nowy test - Sky Diver. Idealnie pasuje do większości komputerów

12 czerwca 2014, 11:20 | Czytany 5790
Futuremark wypuścił właśnie ogromną aktualizację do swojego flagowego produktu – benchmarka 3D Mark. Dodaje ona jeden duży test o nazwie Sky Diver, który idealnie nadaje się do sprawdzania wydajności laptopów i komputerów stacjonarnych ze średniej półki cenowej.
W nowym 3D Marku pojawił się nowy test - Sky Diver. Idealnie pasuje do większości komputerów

Test ten został pierwszy raz zaprezentowany pod koniec maja w formie wideo. Teraz trafił do najnowszej wersji benchmarka i każdy użytkownik 3D Marka może go sprawdzić osobiście. Cały test składa się z dema, dwóch testów graficznych, testu fizyki i testu obciążającego w dużym stopniu procesor i kartę graficzną. Nie cechuje się on oszałamiająco dobrą grafiką, ale jak już wspominałem, nie jest on przeznaczony do najwydajniejszych maszyn, lecz średniej klasy komputerów. Ma on umożliwić przetestowanie każdego urządzenia obsługującego interfejs DirectX 11, a jego jakość animacji ma odpowiadać wyglądowi większości gier w średnich ustawieniach szczegółowości grafiki.

Jednak z tego powodu może okazać się on o wiele bardziej użyteczny dla większości ludzi niż wcześniej stosowane testy Ice storm, Cloud Gate oraz Fire Strike.

Pierwszy z nich był przeznaczony dla słabych maszyn i urządzeń mobilnych, drugi do sprzętów DirectX 10, zaś trzeci do urządzeń z wysokiej półki cenowej i wydajnościowej. Sky Diver był niezbędny, by trafić do osób wyposażonych w najpopularniejsze sprzęty. Takie, które nie należą do rynkowych słabeuszy, ale nie kosztują też ogromnych pieniędzy. Krótko mówiąc dla maszyn, które nie są w stanie osiągnąć dwucyfrowej liczby klatek w najmocniejszym Fire Strike.

Futuremark wydał też zalecenia, dzięki którym możemy wybrać test najlepiej pasujący do naszego komputera. Wystarczy pobrać 3D Marka i uruchomić test Fire Strike. Jeśli komputer osiąga wynik niższy niż 2800 punktów, zalecane jest skorzystanie z mniej wymagającego tegu Sky Diver. Jeżeli jednak uruchomimy test Sky Diver i zdobędziemy w nim więcej niż 12 000 punktów, zalecane jest zdecydowanie się na test Fire Strike. Oczywiście jeśli chcemy sprawdzić, czy nasz komputer będzie działał w konkretnej grze, musimy go przetestować właśnie w niej. Sam 3D Mark nam w tym nie pomoże, nadaje się przede wszystkim do porównywania maszyn ze sobą.

3D Mark w uaktualnionej wersji można pobrać za darmo ze strony Futuremark. Jednak jeśli potrzebujecie czegoś więcej niż darmowej wersji programu, możecie skorzystać ze specjalnej promocji Futuremarka z okazji tak dużej aktualizacji ich flagowego produktu. Teraz na Steamie można kupić 3DMarka w wersji Professional za jedyne 10€, czyli 40% jego pierwotnej ceny. Oferta ta jest ważna do 19 czerwca i gorąco zachęcam do skorzystania z niej, gdyż jest naprawdę korzystna.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto