A A A

Właśnie trwa Dzień Singla - chińskie święto tanich zakupów

11 listopada 2016, 10:30 | Czytany 130
Wiecie, jakie dziś jest święto? Tak, Święto Niepodległości. Jednak od kilku lat tego samego dnia odbywa się Dzień Singla, czyli chińskie święto handlowe organizowane od 2009 roku przez platformę sprzedażową Alibaba. To świetna okazja do zrobienia bardzo tanich zakupów.
Właśnie trwa Dzień Singla - chińskie święto tanich zakupów

Dzień Singla odbywa się 11.11, czyli w dniu, podczas którego w kalendarzu spotykają się wyłącznie samotne jedynki, a każdy singiel ma okazję do kupienia sobie drobnego prezentu. Jest to chińska odpowiedź na dwa zachodnie święta. Jest to odwrotność dnia zakochanych, czyli Walentynek. Dzień Singla jest też bezpośrednią odpowiedzią na Czarny Piątek i Cyfrowy Poniedziałek, czyli święta handlowe odbywające się kolejno w pierwszy piątek i poniedziałek po Święcie Dziękczynienia.

Dzień Singla jest bardzo młodym świętem, które po raz pierwszy zorganizowano w 2009 roku.

Wówczas na Alibaboe (platformie sprzedażowej, do której należy Aliexpress) sprzedano produkty o łącznej wartości 100 milionów dol. Z każdym rokiem obroty Alibaby tego dnia dynamicznie rosły. Przykładowo, w 2013 roku sięgnęły 9,3 miliarda dol., zaś w 2015 roku aż 14,3 miliarda dolarów. Święto okazało się takim sukcesem, że z czasem dołączyły do niego inne chińskie sklepy. Dzięki temu Dzień Singla jest świetnym momentem na zrobienie bardzo tanich zakupów.

O tym, jak wielkim sukcesem jest Dzień Singla, świadczy fakt, że rok temu do zrealizowania wszystkich wszystkich zamówień dokonanych w tym dniu na Alibabie i należącym do niej Aliexpress konieczne było zaangażowanie 1,7 mln kurierów, 400 tys. samochodów i 200 samolotów. Ta garść statystyk naprawdę robi wrażenie i można być pewnym, że w tym roku wszystkie wymienione w tym tekście rekordy zostaną pobite. Trudno się temu dziwić, ponieważ świat jest już globalną wioską, przez co Dzień Singla nie jest już wyłącznie azjatyckim fenomenem.

Święto te upodobali sobie również Polacy.

Być może nie jest ono jeszcze powszechnie znane, ale coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zrobienie zakupów właśnie tego dnia. Trudno się im dziwić, ponieważ zakupy na Aliexpress zazwyczaj okazują się naprawdę opłacalne, zaś tego dnia obfitują w liczne okazje. Zanim rzucimy się w wir zakupów, warto sprawdzić, jak wyglądały wcześniej ceny promocyjnych produktów. Wielu sprzedawców przed Dniem Singla decyduje się bowiem na podwyższenie cen w swoich sklepach, by upust cenowy wydawał się duży. Właśnie dlatego warto korzystać z takich narzędzi jak Aliexpress Shopping Assistant. Pokazują one, jak zmieniała się cena konkretnego produktu.

Warto też zwrócić uwagę na długi czas wysyłki towarów z Chin. Sam robiłem zakupy podczas zeszłorocznego Dnia Singla. Kilka paczek dotarło do mnie do końca roku, zdecydowana większość w pierwszym kwartale następnego roku, a ostatnią paczkę z listopadowych zakupów odebrałem tuż po majówce. Dlatego robiąc dzisiejsze zakupy warto myśleć bardziej o wiosennych, niż świątecznych gadżetach. Wtedy będzie można mieć pewność, że zostanie on dostarczony przed czasem, w którym będzie faktycznie potrzebny.

Źródło zdjęcia głównego: https://www.flickr.com/photos/rodeime/15627238721


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Emiel
12 listopada 2016, 13:38
"Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. " :E
avatar
~Anonim
12 listopada 2016, 07:49
Witam! Dzień Singla raczej mi się kojarzy z kawalerami (facetami, którzy jeszcze nie spotkali swojej drugiej połówki). Na pewno nie kojarzy mi się to w jakimkolwiek stopniu ze świętem handlowym (tym bardziej chińskim) :oczy: . P.S. Jest Dzień Chłopaka, Dzień Mężczyzny, Dzień Dziecka... Dlaczego więc nie może być Dnia Singla (kawalera)?
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto