A A A

Zamknięte

3 lutego 2022, 17:30 | Czytany 1225
Po 21 latach istnienia "PC Format" przechodzi w niebyt.
Zamknięte

Latem 2017 roku, kiedy zająłem się „pcformatowaniem”, byłem z jednej strony lekko stremowany, bo czekała mnie operacja przeniesienia całej redakcji ze stolicy do Wrocławia (i przy okazji rozmowa z ówczesnym naczelnym, Markiem Konderskim), a z drugiej cieszyłem się, że będę mógł rozwinąć swoją koncepcję pisma okołokomputerowego. Po kilku latach ponowną porcję radości (poprzedzonej miesiącem niepewności) wlało we mnie przejęcie tytułu przez nowego wydawcę. Plany były bowiem ambitne (nowa strona WWW, wideo etc.).

Przez cały ten i poprzedni czas krążyły mi po głowie różne myśli związane z tym, że papier jest passé. Liczyłem się więc z tym, że pewnego dnia ktoś z kierownictwa powie „kończymy z papierem. Tak się wydarzyło na początku grudnia, kiedy to ukazał się w kioskach numer 1/2022 „PC Formatu”. Nawiasem mówiąc z piękną, zaprojektowaną od podstaw okładką, która miała być początkiem nowej ery w PCF-ie. Czasopismo w kioskach, następnego numeru nie będzie, a ja bez szansy pożegnania się z prenumeratorami i czytelnikami papierowej edycji pisma.

Niebawem okazało się, że pożegnania lubią żyć stadnie. Oto bowiem miesiąc później zabrakło mojego zastępcy, szefa newsroomu „Heleny”, który postanowił opuścić ten ziemski padół. W tym samym dniu przekazano mi nieoficjalną informację, że wydawnictwo pożegna się ze mną oraz, że – wbrew wcześniejszym planom i moim zapowiedziom choćby na LinkedInie – strona WWW zostanie zawieszona.

I tu krótka dygresja: wydarzenia dzielę na dwie kategorie: na te, które rozumiem i na takie, które przyjmuję. Rozumiem więc rezygnację z papierowego „PC Formatu”, ale na drugą decyzję nie ma we mnie wewnętrznej zgody. Piszę to jako szef nieistniejącej już redakcji i jako człowiek. No, ale cóż, stało się.

Skorzystam więc z (najprawdopodobniej) ostatniej szansy, aby z całego serca podziękować wszystkim czytelnikom oraz najwierniejszym z wiernych, czyli prenumeratorom, którzy czytali i wierzyli w „PC Format” co najmniej tak, jak piszący te słowa. Dziękuję też nieistniejącej już redakcji oraz współpracowniczkom i współpracownikom. Jesteście najlepsi! Nie sztuka bowiem pracować w komfortowych warunkach, kiedy ludzi, sprzętu i środków jest w bród. Może to dla kogoś z zewnątrz zabrzmi patetycznie, ale pokazaliście sobie, czytelnikom i mnie, że dajecie z siebie wszystko, nie szczędząc wysiłków. Skąd ta siła? Odpowiedź jest oczywista: z pasji. Jestem wdzięczny, że mogłem z Wami pracować.

Czuwaj!


Tagi: pcformat
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto