A A A

Zbliż się do Orkiestry

31 grudnia 2015, 11:20 | Czytany 168
Już niedługo kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo słusznego wieku imprezy – w końcu to już 24 finał, orkiestra idzie z duchem czasu i w tym roku zbiórka będzie prowadzona za pośrednictwem nowoczesnych metod.
Zbliż się do Orkiestry

Jednym z ulubionych punktów w których można spotkać woluntariuszy WOŚP są centra handlowe. Osoby, które robią tam zakupy bardzo często posługują się kartami płatniczymi i zwyczajnie nie maja przy sobie gotówki, która mogliby wrzucić do puszki. Zresztą dotyczy to także wielu innych osób, także młodych, które coraz chętniej także za drobne zakupy płacą metoda zbliżeniową. Dlatego w tym roku na jeszcze większa skale niż rok temu będzie można zasilić konto orkiestry za pomocą karty płatniczej.

„Coraz częściej okazuje się, że brak gotówki przy sobie może uniemożliwić nam przekazanie datku wolontariuszowi. Czas już zatem chyba myśleć o kolejnej rewolucji - wprowadzeniu skarbonek przyjmujących darowizny kartą. Taka akcja zapoczątkowana rok temu przyniosła skutek, który przerósł nasze oczekiwania. Dlatego bardzo się cieszymy, że ten pomysł zostanie zrealizowany z jeszcze większym rozmachem w czasie 24. Finału"
- powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

To już drugi rok z rzędu, gdy podczas finału 300 wolontariuszy (liczba podejrzanie zbliżona do rozmiaru sławnego oddziału Spartan) w kilkunastu miastach (m.in. takich jak: Grudziądz, Jelenia Góra, Łódź, Malbork, Opole, Poznań, Toruń, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław) zostanie wyposażonych w przenośne, zbliżeniowe terminale płatnicze Banku Pekao. W takich terminalach datki można przekazywać za pomocą transakcji zbliżeniowych kartą płatniczą lub telefonem. Wolontariusze z terminalami pojawią się w dniu finału, 10 stycznia 2016 r., od rana do północy.

Transakcja zbliżeniowa w kwocie poniżej 50 zł nie wymaga potwierdzenia PIN-em. Terminale będą również umożliwiały przyjmowanie wpłat w tradycyjny sposób, czyli poprzez włożenie karty do czytnika. Woluntariusze będą wyraźnie oznaczeni: każdy z nich, obok tradycyjnego identyfikatora wolontariusza 24. Finału oraz arkusza z czerwonymi serduszkami dla darczyńców, będzie nosić specjalną koszulkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki przekazywane kartami płatniczymi. W trosce o bezpieczeństwo transakcji każdy terminal będzie oznaczony naklejką z hologramem WOŚP. Logo Orkiestry będzie także wyświetlane na ekranie urządzenia w trakcie transakcji.

To jednak nie jedyna nowość w kwestii sposobu zbierania datków. Polska giełda Bitcoin i Litecoin BitBay umożliwiły przekazywanie dotacji w Bitcoinach. Posiadacze cyfrowej waluty będą mieć możliwość przekazania dotacji, bez konieczności przewalutowania jej na złotówki.

Sztab WOŚP utworzony przy BitBay prowadzi zbiórkę od 15 grudnia 2015 do 10 stycznia 2016. Bitcoiny można przekazywać na dedykowany dotacjom adres portfela widoczny na stronie https://bitbay.net/WOSP2016-info. Wystarczy zeskanować lub skopiować adres i przesłać środki. Swoim użytkownikom BitBay udostępnia również opcję szybkiego przekazania datku poprzez panel giełdy. Po zalogowaniu należy wybrać zakładkę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a następnie wpisać ilość BTC jaką darczyńca chce wpłacić na dedykowany zbiórce adres Bitcoin.

Informacja na temat zgromadzonych podczas zbiórki Bitcoinów jest dostępna na stronie https://bitbay.net/WOSP2016-info

 


Tagi: bitcoin
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto