A A A

Komunikator WhatsApp w praktyce

PC Format 08/2016
WhatsApp cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników smartfonów, a od niedawna także pecetów. Użytkownicy mogą przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy i dźwięk. Robert Szyszka


Historia lubi się powtarzać. Wielu użytkowników pecetów pamięta czasy popularności komunikatorów, tj. ICQ czy Gadu-Gadu. Programy tego rodzaju były przez pewien czas w odwrocie, teraz wracają na rynek. Współczesne messengery funkcjonują na podobnej zasadzie jak kiedyś, choć mają trochę więcej funkcji i operują na większej liczbie platform, głównie mobilnych.

Niebywale popularny jest opisywany przez nas darmowy komunikator WhatsApp. Autorzy programu zapewniają, że na ich serwerach nie są przechowywane jakiekolwiek dane użytkowników, a wszystkie informacje przesyłane pomiędzy rozmówcami są szyfrowane. Identyfikatorem użytkownika jest numer telefonu.

Konfiguracja na smartfonie

Aby skorzystać z usługi WhatsApp, trzeba zacząć od instalacji komunikatora na jednej z platform mobilnych – Androidzie, Windows Phone czy w systemie iOS. My wybraliśmy Androida – aplikację pobraliśmy z Google Play.


Otwórz aplikację Sklep Play w telefonie, wpisz w polu wyszukiwania WhatsApp i użyj łącza. Kliknij przycisk ZAINSTALUJ, by zainstalować komunikator. Potwierdź chęć instalacji za pomocą przycisku Zaakceptuj i kontynuuj. Skrót zostanie umieszczony na ekranie, wybierz WhatsApp i uruchom komunikator.


W trakcie pierwszego uruchomienia trzeba przeprowadzić konfigurację. Najpierw komunikator prosi o dostęp do różnych danych takich jak kontakty, zdjęcia czy wiadomości tekstowe. Zgoda na tym etapie oznacza wyrażenie zgody na wszystko, dlatego wybierz na razie NIE TERAZ.


Odbierz SMS z kodem i wpisz go w polu Wprowadź 6-cyfrowy kod, aby aktywować kontro. Możesz też użyć umieszczonego w wiadomości łącza i przeglądarki internetowej. Następnie wpisz swoje imię, dodaj opcjonalnie zdjęcie, kliknij Dalej i, w kolejnym oknie, ponownie.


Na ekranie zobaczysz okno konfiguracyjne programu. Wybierz Zezwolenia. Jeżeli chcesz korzystać bez ograniczeń ze wszystkich funkcji komunikatora, przesuń każdy suwak w prawą stronę. W przeciwnym razie włącz tylko te funkcje, których będziesz używał. Na pewno będą to Kontakty, Mikrofon czy SMS, być może Telefon. Wróć do programu, klikając strzałkę w lewym górnym rogu okna.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościCyberatak na Donalda Trumpa
22 maja 2019
Jak donosi CNN prezydent USA padł ofiarą cyberprzestępców. Przedmiotem ataku okazały się… wyniki Donalda Trumpa w golfa. Hakerzy...

Godnie i z Honorem!
21 maja 2019
Byliśmy w Londynie na światowej premierze smartfonów Honor 20, 20 Lite i 20 PRO. Konfiguracje zaskakują.
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto