Lenovo ThinkPad T560
Testowany egzemplarz miał aż 16 GB pamięci RAM – szkoda jednak, że jest to tylko pamięć DDR3-1600, a nie DDR4-2133, z którymi potrafi współpracować procesor. Pamięć starszej generacji to jedna z nielicznych wad modelu T560.
Jeśli chodzi o wydajność, laptop działa bardzo sprawnie dzięki dyskowi SSD o pojemności 256 GB, który cechuje się szybkością odczytu i zapisu na poziomie 550 i 300 MB/s. W sklepach dostępne są też konfiguracje ze zwykłymi dyskami talerzowymi o dużej pojemności, albo droższymi i szybszymi pamięciami NVMe.
Bardzo bogaty jest zestaw interfejsów bezprzewodowych. Należy do nich oczywiście Wi-Fi w standardzie 802.11ac, a także Bluetooth 4.0. Oprócz tego jest technologia Intel WiDi do bezprzewodowego wyświetlania obrazu na zgodnych urządzeniach. Do opcjonalnych interfejsów należy WiGig (802.11ad) do bezprzewodowego łączenia z innymi urządzeniami (np. stacjami dokującymi), a także modem 4G (złącze kart SIM znajduje się pod akumulatorem).
ThinkPad T560 występuje w różnych konfiguracjach, a testowany przez nas egzemplarz był wyposażony w ekran o rozdzielczości aż 2880x1620 (bardzo jasny, matowy, bez obsługi dotyku). Do zwykłej pracy jest to rozdzielczość zbyt duża (szczególnie przy przekątnej 15,6”), jednak do pracy z aplikacjami typu CAD, zdjęciami czy dużymi arkuszami Excela jest jak najbardziej odpowiednia. Technologia IPS gwarantuje bardzo dobre barwy i szerokie kąty widzenia.
Nie można zapominać o technologii Power Bridge, dzięki której możliwa jest długa praca na zasilaniu z baterii, a także wymiana rozładowanego akumulatora na drugi egzemplarz bez konieczności wyłączania komputera. W skrócie polega to na tym, że laptop ma wymienialny akumulator 24 Wh (zgodny z innymi modelami laptopów), a także wbudowany akumulator 44 Wh. Gdy pierwszy się wyczerpie, można go wymienić, bo laptop jest zasilany przez drugi. W naszych testach maksymalny czas pracy na dwóch akumulatorach sięgał 19 godzin.
