A A A

Muzyka z YouTube

PC Format 06/2016
Serwis YouTube to nie tylko klipy wideo może on być także nieograniczonym źródłem muzyki. Aby pobierać z YouTubea pliki MP3, potrzebne jest narzędzie takie jak YouTube Song Downloader, którego najnowszą pełną wersję zamieściliśmy na naszej płycie. Sylwester Żochowski


Program YouTube Song Downloader pozwala przeszukiwać zawartość serwisu YouTube i pobierać zamieszczone tam utwory muzyczne oraz ścieżki audio. Aplikacja może pobierać pojedyncze utwory oraz wyszukiwać całe albumy danego wykonawcy. Oprócz ściągania muzyki program umożliwia również pobieranie opublikowanych w serwisie klipów wideo.

Pobieranie pojedynczych utworów

Obsługa programu nie jest skomplikowana – dzięki prostemu interfejsowi użytkownika jej opanowanie trwa kilka chwil. Najpierw pokażemy, jak pobrać pojedynczy utwór.


Na samym początku należy przeprowadzić szybką konfigurację. Jeśli chcesz zmienić domyślny folder, do którego pobierane będą nagrania z YouTube’a, na lewym pasku kliknij kartę Settings.


Na wyświetlonej planszy, w sekcji Download Options, widoczne są ścieżki dostępu do dwóch folderów: do pierwszego pobierane będą pliki wideo, do drugiego muzyka. Aby wybrać inny folder, kliknij jeden z przycisków i w standardowym oknie dialogowym wskaż nowy folder docelowy.Możesz też zmienić jakość pobieranych utworów, zaznaczając w sekcji Prefered Audio Bitrate wartość do np. 320 Kbps. Gdy zakończysz konfigurację, kliknij kartę Search.


Kliknij myszką w polu wyszukiwarki widocznym w górnej części okna i wpisz nazwę utworu, który chcesz pobrać z serwisu, np. mała wojna. Możesz tu również wkleić odnośnik prowadzący bezpośrednio do filmu na YouTubie, o ile go masz. Gdy to zrobisz, kliknij przycisk z ikoną lupy.


Po chwili pole poniżej wypełni się wynikami wyszukiwania. Zaznacz wybraną pozycję na liście i kliknij przycisk ze strzałeczką w prawo, aby odtworzyć wybrany plik online i sprawdzić, czy zawiera to, czego szukałeś. Aby wyświetlić więcej wyników wyszukiwania, kliknij odnośnik Show more.Wróć do listy wyszukiwania. Zaznacz na niej jedną z pozycji. W dolnej części wyświetlą się przyciski pobierania. Do wyboru masz trzy opcje. Możesz pobrać tylko muzykę Download Music, całe wideo Download Video lub jednocześnie dwa pliki audio i wideo Download Music & Video. Aby uruchomić pobieranie, wskaż pozycję na liście i kliknij jeden z wymienionych przycisków.


Po uruchomieniu pobierania kliknij zakładkę Downloads. Wyświetli się moduł programu z widoczną informacją o przebiegu pobierania wybranego pliku.


Po zakończeniu pobierania możesz wywołać okno foldera, w którym zapisują się pobrane pliki. Służy do tego ikona widoczna przy nazwie pobranego utworu. Z foldera skopiujesz pobrane pliki MP3 do pamięci smartfona lub na przenośną pamięć USB.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
6 lipca 2016, 09:03
Witam! Ja pobieram muzyczkę z "YouTube'a", ale nie potrzebuję do tego żadnych programów. Wchodzę na tę stronę [http://www.clipconverter.cc/pl/], wklejam adres klipu "YouTube", "Konwertuj do MP3" i... W zasadzie to cała filozofia. Po co sobie zapychać dysk jakimiś ściągaczami? :oczy:
koneton
koneton
6 lipca 2016, 08:42
Zobacz, czy nie ma aktualizacji tego programu. Google często zmienia sposób strumieniowania, by takie programy przestawały działać. Możesz poszukać też pluginów do przeglądarek, które potrafią zrobić dokładnie to samo.
avatar
sedziwoj
5 lipca 2016, 22:29
Można pobierać tylko te utwory, które można odpalić wewnątrz programu. Ale takich utworów jest bardzo mała. Za każdy razem wywala komunikaty błędów ale nie można ich skopiować ani przeczytać do końca. Generalnie klapa od sedesu.
avatar
sedziwoj
5 lipca 2016, 21:26
Zainstalowałem, aktywowałem, znalazłem piosenkę i... nic z tego nie wyszło :(. Od godziny 0%. Windows 8.1.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto