Na każdą płytę
Urządzenie, które radzi sobie z większością formatów oraz wyświetla polskie znaki diakrytyczne, można kupić już za 100–160 złotych. Polecamy Wiwa HD-128 lub Bellwood 311. Oba odtwarzacze mają port USB. Drugi – także wyjście HDMI. Jego dodatkowym atutem jest zgodność z DVD-Audio, co jest raczej rzadkością w tej klasie sprzętu. Za nieco ponad 200 złotych możesz nabyć model Ferguson D 880 HX. Urządzenie ma port USB 2.0, co pozwala płynnie odtwarzać filmy wprost z pamięci przenośnej.

Dość popularny (obok WIWA HD-128USB) odtwarzacz DVD/DivX. Jego zaletami są przede wszystkim cena oraz możliwości odtwarzania wielu formatów i napisów. Przyda się także gniazdo USB. Urządzenie wyposażono w złącze HDMI i bardzo wygodny i ergonomiczny pilot.
Odtwarzane formaty DVD: DVD‑ROM, +/-R, +/-RW
Inne odtwarzane formaty: MP3, WMA, OGG, AC3, JPEG, DviX, XviD (napisy TXT, DVD, Sub Micro DVD, Tmplayer, PowerDivX, ASS, SSA
Wbudowane dekodery audio: Dolby Pro Logic, Dolby Pro Logic II, Dolby Digital, DTS,
Wyjścia: HDMI, kompozytowe, S-Video, SCART, komponentowe
Cena: 140 zł
ZALETY:
- Odczyt wielu formatów audio-wideo
- Złącze HDMI i USB
- Duże możliwości ustawiania napisów
- Brak odczytu tagów ID3
- Słaba jakość

Dość ciekawym, ale coraz mniej popularnym rozwiązaniem jest nagrywarka DVD. Prezentowane urządzenie ma dysk twardy o pojemności 160 GB. Doskonale radzi sobie także z odtwarzaniem filmów w formacie DivX oraz napisów.
Formaty: DVD-Video, DVD+R, DVD‑R, DVD+RW, DVD‑RW, DVD+R DL, CD-Audio, CD‑R, CD‑RW
Inne odtwarzane formaty: WMA, MP3, DivX, JPG (napisy SRT, SMI, SUB)
Formaty zapisu: RAM, ±R, ±RW, DVD+R Double Layer
Tryby nagrywania: XP, SP, LP, EP, MLP
Wyjścia: SCART, komponentowe, YPbPr
Cena: od 400 zł
ZALETY:
- Dysk twardy
- Obsługa DivX
- Mało złączy