A A A

CES 2019: Plextor zaprezentował nowe modele dysków SSD

12 stycznia 2019, 08:30
Podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, marka Plextor zaprezentowała nowe nośniki SSD - PCIe oraz SATA. To pierwsze w historii firmy linie dysków, które zaprojektowano z wykorzystaniem 96-warstwowej pamięci 3D NAND.
 CES 2019: Plextor zaprezentował nowe modele dysków SSD

Nowa seria M10Pe, dedykowana graczom i entuzjastom sprzętu komputerowego, oferować będzie wyjątkową wydajność. Dzięki wykorzystywaniu 96-warstwowej pamięci 3D NAND, prędkość odczytu oraz zapisu sekwencyjnego będzie sięgać odpowiednio do 3200/2500 Mb/s, a losowy odczyt/zapis wyniesie 410,0000/320,000 IOPS.

Dyski M10Pe będą dostępne w wariancie zabudowanym w adapterze PCI-Express i po raz kolejny zostaną wyposażone w radiator, który zapewni odpowiednią regulację temperatury, bez obniżania wydajności. To będzie również pierwsza seria dysków marki Plextor, do której dołączone zostanie oprogramowanie najnowszej generacji, gwarantujące większą trwałość, niezawodność i wydajność nośników:

  • PlextorNitro II - najnowsza wersja systemu, wyposażona w udoskonalony algorytm, który optymalizuje pracę pamięci podręcznej i zwiększa wydajność nośnika nawet o 20 procent.
  • TrueProtect II - technologia, która wykorzystuje mechanizm kontroli AI do sprawdzania danych przechowywanych na dysku, ale także danych odczytywanych lub zapisywanych w tym samym czasie. Zapewnia większą dokładność danych i lepszą wydajność nośnika.
  • Modern Standby Support - nowe oprogramowanie firmy Plextor, które obsługuje najnowszy tryb gotowości komputera, zwany "Modern Standby" - umożliwia ono bezczynność systemów w celu oszczędzania energii i jednocześnie błyskawiczne uruchamianie komputera.
  • Power Loss Notification (PLN) Support - dyski marki Plextor wspierają protokół PLN, który sygnalizuje zamknięcie systemu, co pozwala SSD natychmiast zakończyć bieżące operacje i wykonać kopię wszystkich danych pozostałych w buforze na dysk SSD.


Ponadto na rynek trafi seria dysków SATA, M9V, zaprojektowana z myślą o komputerach domowych oraz biurowych. Nośniki oferować będą prędkość odczytu i zapisu sekwencyjnego na poziomie 560/520 MB/s, a także losowy odczyt/zapis 85,000/84,000 IOPS. Po raz pierwszy w historii firmy, dysk M9V będzie dostępny w pojemności 1 TB (tylko wariant dla slotu M.2). Użytkownicy również będą mogli skorzystać z dodatkowego oprogramowania, zwiększającego wydajność dysku.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto