A A A

Cardea Liquid M.2 - SSD chłodzony cieczą

27 lipca 2019, 10:10
TeamGroup zaprezentowała dysk Cardea Liquid M.2, pierwszy na świecie SSD chłodzony cieczą.
 Cardea Liquid M.2 - SSD chłodzony cieczą

Firma TeamGroup stworzyła pierwszy na świecie dysk SSD M.2 chłodzony cieczą. Pozwala to obniżyć temperaturę pamięci masowej aż o 10 stopni. Sprzęt o wymiarach 83,9 x 14,1 mm zalecany jest raczej do komputerów stacjonarnych. Największą wadą konstrukcji jest niestety bazowanie na interfejsie PCIe 3.0 x4. Obecnie SSD coraz powszechniej korzysta już z pozwalającego uzyskać większe transfery standardu 4.0.

To jednak konstrukcja, która może w przyszłości przyczynić się do przyspieszenia pracy dysków SSD. Chłodzenie jest samoczynne – ciepło przenosi się na aluminiowy radiator dzięki silikonowym podkładkom. Cyrkulujące w środku chłodziwo można wymienić po odkręceniu śruby na obudowie dysku.

Maksymalny odczyt i zapis danych wynosi odpowiednio 3400/3000 MB/s. Nośnik oferowany jest w wariantach: 256, 512 i 1 TB. Jest objęty 3 letnią gwarancją producenta. Firma nie ujawniła jeszcze cen SSD-ka.

 


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Morele.net ukarane za wyciek danych
19 września 2019
Popularny sklep będzie musiał zapłacić ogromną karę za uchybienia, które doprowadziły do wycieku danych 2,2 milionów klientów.


Facebook zaprezentował Portal TV
19 września 2019
Niewielkie urządzenie wyprodukowane przez koncern Zuckerberga ułatwia dostęp do usług streamingowych i pozwala przenieść wideorozmowy do salonu.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto