A A A

Firma Apple warta ponad 700 mld dol.

12 lutego 2015, 13:30
Za jedną akcję Apple trzeba zapłacić 122,02 dol. To oznacza, że szacowana wartość spółki wynosi dokładnie 710,7 mld dolarów.
 Firma Apple warta ponad 700 mld dol.

Za wynikiem stanęło niedawne podsumowanie finansowe za czwarty kwartał 2014 roku. Według opublikowanych przez Apple danych całkowity przychód firmy wyniósł 74,6 mld dol., co stanowi 30 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Marża brutto spółki na poziomie 39,9 proc. oznacza zysk w wysokości 18 mld dol.

710 mld dol. to astronomiczna kwota. Najlepiej świadczą o tym wartości kolejnych najcenniejszych światowych spółek. Otóż na drugim miejscu znalazł się olejowy potentat Exxon, którego wartość oszacowano na 385 mld dol. Nieco niżej znajduje się Google z "wynikiem" 362 mld. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Apple jest warte dwukrotnie więcej!

Fot. FactSet


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto