A A A

Głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom

8 sierpnia 2016, 07:20
Marka Devialet zaprezentowała najnowszy model bezprzewodowego głośnika Gold Phantom. Urządzenie zapewnia wszechstronność bezprzewodowego systemu multi-room swoich poprzedników oraz możliwość pracy w konfiguracji mono, stereo, wielokanałowej i multiroom.
 Głośnik bezprzewodowy Devialet Gold Phantom

Devialet od początku swojej działalności udowadnia, że nawet stosunkowo nieduże urządzenia audio mogą zapewnić dźwięk w jakości high-end, wyróżniając się przy tym luksusowym wzornictwem i wszechstronnością charakterystyczną dla znacznie większych konstrukcji. Modele Phantom i Silver Phantom wprowadziły wymagających melomanów do świata wysokiej jakości dźwięku i sprawiły, że doskonałą muzyką można cieszyć się w całym swoim domu. Teraz na rynku debiutuje Gold Phantom.

Gold Phantom to na wskroś ekstremalna konstrukcja, która jest efektem obsesyjnego dążenia projektantów Devialeta do doskonałości. Dzięki temu, niezależnie czy pracuje w konfiguracji solo, duo czy multi-room i odtwarza muzykę poprzez Wi-Fi lub Bluetooth, Gold Phantom sprawia, że najwyższej jakości dźwięk wkracza do twojego domu.

Brzmienie jest konsekwencją udoskonalenia kluczowych parametrów technicznych. Nowe przetworniki wysokotonowe wykorzystują kopułki z czystego tytanu i z łatwością odtwarzają dźwięk o częstotliwości sięgającej 27 kHz. Poczucie rzeczywistej obecności dźwięku w pomieszczeniu i potęgi brzmienia to zasługa najniższych tonów - Gold Phantom może odtworzyć nawet dźwięk o częstotliwości 14 Hz.

Szerokie pasmo przenoszenia idzie w parze z niewiarygodną mocą szczytową, która sięga 4500 W. To w połączeniu z poziomem ciśnienia dźwięku sięgającym 108 dB SPL przy 1 m zapewnia niewiarygodne emocje muzyczne i oznacza 8-krotnie większą moc niż w przypadku modelu Phantom. O doskonałości konstrukcji Gold Phantoma świadczy także dalsze obniżenie wartości całkowitych zniekształceń harmonicznych i szumu. O ile w przypadku dotychczasowych konstrukcji wartość ta wynosiła jedynie 0,001 proc., to w Gold Phantomie inżynierowie zmniejszyli ją do zaledwie 0,0005 proc.

Brzmienie Gold Phantoma podkreśla luksusowe wykończenie urządzenie. Obudowa wykonana została z kompozytu, którego wewnętrzną strukturę stanowi włókno węglowe wypełnione poliwęglanem, a zewnętrzną powłokę stanowi tworzywo ABS. Szkielet wewnętrzny został w pełni wykonany z aluminium. Sama obudowa i obudowa przetworników, podobnie jak w modelu Phantom, pozostają w białym kolorze, ale panele boczne zostały wykończone 22-karatowym różowym złotem.

Sprzedaż głośnika bezprzewodowego Devialet Gold Phantom na polskim rynku rozpocznie się w trzecim kwartale 2016 r. Poglądowa cena detaliczna modelu wyniesie 11 999 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto