Intel Core Extreme Edition - na ratunek pecetom

- Desktopy to dla Intela potężny i ważny segment rynku, dlatego też inwestujemy w niego, opracowujemy nowe urządzenia, rozwiązania i produkty dla naszych klientów - powiedziała Lisa Graff, wiceprezes i dyrektor generalna Desktop Client Platform Group w Intelu. - Fani desktopów sami poprosili nas o więcej. I to właśnie im oferujemy: więcej rdzeni, większe możliwości podkręcania, większą prędkość - dodała.
Podczas konferencji prasowej na Game Developers Conference Intel przedstawił specjalny odblokowany procesor Intel Core czwartej generacji o nazwie kodowej „Devil's Canyon". Zapowiadany na połowę 2014 roku układ cechuje niższa temperatura pracy oraz lepsze materiały, które mają umożliwić znaczne zwiększenie osiągów i możliwości podkręcania.
Najbardziej wymagającym użytkownikom desktopów Intel w drugiej połowie 2014 roku zaoferuje 8-rdzeniowy / 16-wątkowy procesor Intel Core Extreme Edition. Będzie on oferował obsługę nowego standardu pamięci DDR4 i zapewni wydajność w temacie: gier, edycji wideo, obróbki 3D i innych wymagających zastosowań.
Intel ogłosił również plany związane z procesorami Intel Pentium Anniversary Edition, upamiętniającymi ponad 20 lat istnienia marki Pentium. To procesory z odblokowanym mnożnikiem, które pozwalają na zwiększenie częstotliwości rdzenia i pamięci. Potwierdzono także plany wprowadzenia odblokowanych wersji desktopowych procesorów Intel® Core piątej generacji z grafiką Iris Pro (nazwa kodowa „Broadwell").
Bogactwo nowych form komputerów stacjonarnych przyczyniło się do wzrostu rynku i pokazuje, że użytkownicy potrzebują rozwiązań, które wykorzystują pełen zakres wydajności procesora i funkcji dostarczanych przez Intela. Od miniaturowych komputerów, które można łatwo zamontować w nietypowych miejscach, takich jak łodzie czy kioski, przez całą gamę nowych, stacjonarnych systemów Steambox* do gier, po przenośne AIO w kuchni - wszystkie te platformy oferują rzeczywistą wartość. Intel współpracuje z rozmaitymi twórcami oprogramowania, by zapewnić klientom atrakcyjne aplikacje, z możliwością obsługi przez kilku użytkowników jednocześnie oraz zastosowaniem trybu multi-touch. To aplikacje takie jak np. gry planszowe czy programy edukacyjne, idealnie pasujące do rozmiarów i możliwości dotykowych komputerów AIO.
Podczas Game Developers Conference premierę miało trzynaście nowych tytułów tego typu, co łącznie daje ponad 170 dostępnych obecnie aplikacji, takich jak Jeopardy i Wheel of Fortune od Sony, Crayola's Color, Draw and Sing oraz Tarzan Unleashed z Legacy, Prankster Planet: Banana Blast Off! od Sesame Street, Chubby Kings Penguins Ubisoftu, Home Interior Design* z Black Mana, Snowflake ABC oraz Entertainment Suites od Nuiteq, Halli Clack i Halli Galli* z Omnivision, Parking Friendzy od Konnect oraz Interactive Storybook od Playtales.
Intel zademonstrował także projekt przenośnego komputera AIO „Black Brook" - cienkiego i lekkiego systemu, z możliwością zastosowania w dowolnym miejscu w domu. Black Brook ma wbudowaną kamerę Intel RealSense 3D, cztery mikrofony, dźwięk wysokiej jakości i wyświetlacz Full HD - wszystko po to, by utorować drogę najnowszym technologiom.
Technologia Intel Ready Mode, dostępna w wybranych desktopach, wykorzystuje opcję oszczędności energii w procesorach Intel Core czwartej generacji. W połączeniu z oprogramowaniem i optymalizacjami płyty głównej umożliwia desktopom natychmiastową gotowość i stałe połączenie z siecią przy minimalnym poborze mocy1. Dzięki technologii Intel Ready Mode oraz oprogramowaniu innych firm komputer stacjonarny może być błyskawicznie gotowy do pracy, gwarantując zarazem, iż ulubione aplikacje zostaną zaktualizowane - tak jak albumy zdjęć, w chwili gdy użytkownik będzie wchodził po domu.