A A A

Nowy AMD Ryzen Threadripper – specyfikacja?

25 lipca 2019, 13:20
W serwisie Userbenchmark pojawiły się informacje o niezapowiedzianym jeszcze procesorze AMD. To najprawdopodobniej nowy Ryzen Threadripper.
 Nowy AMD Ryzen Threadripper – specyfikacja?

W bazie UserBenchmark przedwcześnie pojawiła się specyfikacja nowych procesorów AMD z serii Ryzen Threadripper. Firma ogłosiła pracę nad nimi na początku miesiąca podczas konferencji dla inwestorów, nie podając jednak dokładnej specyfikacji technicznej.

Przeciek sugeruje, że wykonany w litografii 7 nanometrów procesor trzeciej generacji będzie miał aż 16 rdzeni Zen 2 i 32 wątki, a wetkniemy go do gniazda TR4. Procesor obsłuży ponadto standard PCI Express 4.0. Podstawowe taktowanie  wyniesie 3,6 GHz, a w trybie Boost – 4.0 GHz. Pamięć będzie mieć konfigurację czterokanałową.

Względem Ryzerna Threadripper 2950X, nowa jednostka ma być wydajniejsza o 11 proc. Koncern AMD popracował też nad zmniejszeniem opóźnień pamięci podręcznej i w trzeciej generacji ma być ono dwa razy mniejsze.

Podana specyfikacja może jeszcze nieco różnić się od końcowej, bo dane dotyczą najpewniej wersji inżynierskiej. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe Threadrippery ukażą się w sprzedaży.

fot. AMD

 


Krzysztof Kempski
Tagi: AMD, procesory
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Z PayPala wyciekały pieniądze
26 lutego 2020
Przyczyną kradzieży był błąd integracji PayPala z Google Play. Przestępcy tę wykorzystali lukę do dokonywania nieautoryzowanych transakcji.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto